Sparta ve šlágru zdolala Litvínov. Třinec rozhodl v prodloužení, tři body pro Kometu i Dynamo

Souboj druhé Sparty a čtvrtého Litvínova byl šlágrem úterního programu šesti utkání 23. kola hokejové extraligy. Domácí Pražané v něm zdolali Chemiky 3:1. Třinec natáhl proti Kladnu bodovou sérii už na patnáct utkání, Rytíře přehrál 4:3 po prodloužení. Vedoucí Pardubice zvítězily 4:1 na ledě Mladé Boleslavi, stejným poměrem Kometa předčila plzeňskou Škodovku. Liberec vyhrál 2:1 doma s Vítkovicemi a Olomouc nedokázala navázat na výhry z posledních tří kol, v aréně Hradce Králové padla 3:5.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Verva Litvínov 3:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Tuhá bitva byla k vidění na ledě pražské O2 areny mezi domácí Spartou a Litvínovem. Z vítězství 3:1 se nakonec radovali Pražané, kteří utkání zlomili ve třetí třetině. Sparta bodovala posedmé v řadě, z toho šestkrát vyhrála.

Sparta oplatila soupeři porážku z prvního vzájemného zápasu v sezoně. Gólem a asistencí se na tom podílel útočník Pavel Kousal, dvě asistence si připsal Roman Horák.

Videogalerie ze zápasu Sparta - Litvínov1/7

Třinec se na domácím ledě s  Kladnem protrápil k vítězství 4:3 po prodloužení. V čase 61:42 rozhodl Daniel Voženílek svým druhým gólem v zápase. Výhru domácích podpořil dvěma trefami také Richard Pánik. Oceláři zaznamenali třetí vítězství v řadě a jejich úctyhodná bodová série trvá už 15 duelů. Rytíři naopak nevyhráli už osm zápasů, získali v nich pouhé dva body.

Videogalerie ze zápasu Třinec – Kladno1/10

Pardubice triumfovaly 4:1 na ledě Mladé Boleslavi. Vedoucí Dynamo navázalo na domácí výhru s Hradcem a po předchozích dvou nezdarech se vrátilo na vítěznou vlnu. Bruslaři znovu klesli na dno tabulky. Připsali si osmou porážku z posledních devíti duelů a ve vzájemných duelech s Dynamem neuspěli popáté za sebou.

Videogalerie ze zápasu Mladá Boleslav - Pardubice1/7

Hradec Králové přerušil v Olomouci třízápasovou vítěznou sérii a porazil na domácí půdě Hanáky 5:3. O výhře Mountfieldu rozhodl v  55. minutě francouzský útočník Jordann Perret, dvěma góly k ní přispěl Kanaďan Evan Jasper. Hradec si tak připsal třetí vítězství z  posledních čtyř zápasů.

Videogalerie ze zápasu Hradec Králové - Olomouc1/10

Liberec na severu Čech zvítězil 2:1 nad Vítkovicemi. Bílí Tygři tak po dvou domácích prohrách s Českými Budějovicemi a Spartou opět naplno bodovali a v tabulce zůstávají na pátém místě. Naopak Vítkovice se i nadále trápí, připsaly si už šestou porážku za sebou a v tabulce jsou třinácté se stejným bodovým ziskem jako poslední Mladá Boleslav.

Videogalerie ze zápasu Liberec – Vítkovice1/5

Kometa si doma poradila 4:1 s plzeňskou Škodou. Dva góly dal obránce Daniel Gazda, dvě asistence si připsal Kristián Pospíšil. Plzeň neuspěla venku po dvou předchozích výhrách. Brňané poskočili v tabulce na šesté místo, Škoda zůstala jedenáctá.