Kladno ukončilo gólový půst, ale výhru slaví Sparta! Pardubice přišly o pozici lídra

Olomouc je po pátku novým lídrem hokejové Tipsport extraligy. Hanáci v utkání 10. kola zvítězili v Hradci Králové 3:0 a sesadili z čela Pardubice, které ve čtvrteční předehrávce ukořistili v Brně jen bod po prohře 3:4 v prodloužení. Na druhé místo poskočila díky výhře 4:3 v Litvínově Mladá Boleslav, čtvrté jsou Vítkovice, které nakonec vyšly vítězně z kanonády (5:4) na ledě Karlových Varů. Kladno po dlouhých 237 minutách a 20 sekundách ukončilo čekání na gól, ale výhru 5:2 si odváží Sparta. Úřadující mistři z Třince porazili Plzeň 3:2. Čelo neúplné tabulky je nesmírně vyrovnané, hned čtyři týmy mají na svém kontě 19 bodů, rozhoduje skóre. Olomouc má navíc odehráno o utkání méně.

David Tomášek ze Sparty se raduje z gólu proti Kladnu.

Olomouc v Hradci potvrdila pozici nejlépe bránícího celku soutěže, navíc brankář Jan Lukáš kryl všech 41 střel domácích a udržel čisté konto. Hanáci porazili oslabený Hradec Králové po osmi nezdarech a díky o jeden gól lepšímu skóre vévodí tabulce před Mladou Boleslaví.

V Kladně diváci vybuchli nadšením, když Miroslav Indrák v úvodní třetině překonal brankáře Sparty Jakuba Kováře a po 237 minutách a 20 sekundách ukončil čekání Rytířů na gól. Kladenští v utkání dvakrát vedli, ale nakonec jim zbyly oči pro pláč. Sparta i díky čtyřem využitým přesilovým hrám a dvěma trefám Vladimíra Sobotky v nich zvítězila 5:2 a domácí popáté za sebou nebodovali. Naopak Pražané se poprvé v sezoně mimo svůj led dočkali plného bodového zisku.

Co nás zaujalo v úvodních devíti kolech extraligy? Diskuse z PříklepuVideo: Sport.cz

Mladá Boleslav o svém vítězství na ledě Litvínova rozhodla čtyřmi góly v první třetině, po níž z branky domácích odjel Denis Godla a nahradil ho Matej Tomek. Ten už neinkasoval a Verva ve zbytku zápasu ukrajovala z náskoku hostů, ale vyrovnat už se jí nepodařilo. Litvínov prohrál potřetí za sebou a je nadále na dně tabulky. Třemi asistencemi v utkání se blýskl útočník Mladé Boleslavi Pavel Kousal.

Divokou přestřelku, devět gólů a těsnou výhru hostů z Vítkovic viděli diváci v Karlových Varech. Energie prohrála i třetí domácí zápas v sezoně. V 56. minutě rozhodl Dominik Lakatoš, jenž si v utkání připsal dva góly stejně jako jeho spoluhráč Peter Krieger a domácí Petr Koblasa.

Obhájce titulu z Třince zdobí zlepšené výkony. Oceláři začali sezonu čtyřmi porážkami, následně ale získali už 13 z 15 bodů a během týdne doma porazili i Davos v Lize mistrů. V pátek otočili duel s Plzní i díky dvěma využitým přesilovým hrám a vyhráli čtvrtý z posledních pěti extraligových zápasů.

10. kolo hokejové Tipsport extraligy:
Třinec - Plzeň 3:2
Branky: 10. D. Voženílek, 23. Marcinko, 37. Nestrašil - 7. Budík, 55. Rekonen
Litvínov - Mladá Boleslav 3:4
Branky: 34. Hlava, 51. P. Zdráhal, 58. Š. Stránský - 4. Kantner, 8. O. Najman, 11. Äberg, 19. J. Stránský
Karlovy Vary - Vítkovice 4:5
Branky: 19. a 29. Koblasa, 38. Jiskra, 39. Vondráček - 8. a 28. Krieger, 35. a 56. Lakatoš, 37. Gewiese
Hradec Králové - Olomouc 0:3
Branky: 12. Mácha, 38. Nahodil, 58. J. Navrátil
Kladno - Sparta 2:5
Branky: 14. Indrák, 24. Plekanec - 16. a 60. Sobotka, 26. Konečný, 37. D. Tomášek, 47. Simon
Hráno ve čtvrtek: Brno - Pardubice 4:3 v prodloužení
Předehráno 4. října: Liberec - České Budějovice 6:1