Třinec, Olomouc a Vítkovice ovládly nájezdy. Výhry se dočkal i Jágr

Vedoucí Třinec ve vánočním pokračování hokejové extraligy porazil Brno 3:2 po nájezdech. V dalších zápasech 35. kola Mladá Boleslav podlehla doma Liberci 3:4, Olomouc udolala Karlovy Vary 3:2 po nájezdech, Vítkovice obdobně v vyhrály v Pardubicích. Poslední Zlín teoreticky mohl v případě vítězství pomýšlet na přeskočení Kladna, ale vše dopadlo úplně jinak. Berani podlehli Hradci 2:5 a Kladno jim po výhře nad Litvínovem 3:2 v prodloužení odskočilo na pět bodů.

Zleva střelec Jaromír Jágr, Ladislav Zikmund a Tomáš Plekanec z Kladna se radují z gólu.

Hrdinou rozstřelu v Třinci se stal devatenáctiletý Pavel Matěj, který ve svém debutu zařídil domácím bonusový bod dvěma proměněnými nájezdy. Obhájce titulu prohrával v základní hrací době po trefách Martina Zaťoviče a Kevina Tanseyho 0:1 a 1:2, vyrovnávali slovenští útočníci Tomáš Marcinko a Patrik Hrehorčák. Hosté, kteří vedli ještě i v rozstřelu trefou Petera Muellera, potvrdili i přes porážku dobrou formu - v prosinci získali 18 z 24 bodů.

Hradečtí poslední Berany zdolali i potřetí v sezoně. Vyhráli první třetinu 3:0 a připsali si druhý úspěch za sebou. Zlín se prosadil až za stavu 0:4 ve třetím dějství. Začátek přitom patřil spíše právě domácím. Ti zkraje duelu přestáli bez potíží oslabení a sami mohli jít do vedení v deváté minutě, kdy po trestech Nedomlela a Blaina hráli téměř minutu a půl přesilovku pět na tři. Jenže ji nevyužili, což se velmi rychle otočilo proti nim.

Kladno ve svém azylu v Chomutově porazilo Litvínov 3:2 v prodloužení a radovalo se z prvního úspěchu po sérii šesti porážek, při kterých získali jediný bod. V čase 63:34 rozhodl Matyáš Filip. Gólem a asistencí pomohl k vítězství devětačtyřicetiletý Jaromír Jágr, který se do sestavy vrátil po absenci ve dvou duelech před Vánoci kvůli potížím s přitahovačem.

Vítkovice bodovaly podvanácté za sebou, přestože v Pardubicích prohrály první třetinu 0:2. V dramatické koncovce nakonec překlopily zápas na svou stranu i díky tomu, že proměnily tři ze čtyř nájezdů. Vítězný gól dal útočník Rostislav Marosz.

Bílí Tygři uspěli proti boleslavskému rivalovi poprvé v sezoně a bodovali naplno potřetí za sebou. Vítězný gól si připsal útočník Jaroslav Vlach, jenž na konci 34. minuty zvyšoval na 4:2. Středočeši prohráli potřetí za poslední čtyři utkání.

Velkou chybu ve druhé třetině předvedl brankář hostů Petr Kváča. Mladoboleslavští hráli přesilovku, navíc byl signalizovaný další trest pro Bílé Tygry. Domácí kapitán Ševc vystřelil puk ve snaze poslat hosty co nejdříve do tří z vlastního pásma na branku a ten k překvapení všech skončil až v síti - 2:2. Liberec měl ale zanedlouho opět navrch.

Olomoučtí proti Varům ukončili sérii čtyř domácích proher s nulovým ziskem. Hanáci sice po první třetině prohrávali o dvě branky, v poslední dvacetiminutovce ale zásluhou Jana Bambuly a individuální akce Davida Krejčího v čase 58:58 srovnali. Obrat pak dokonali po zakončení Silvestra Kuska v páté sérii nájezdů. Hosté přes porážku bodovali ve vzájemných utkáních posedmé za sebou.

Hokejová extraliga, 35. kolo
Zlín - Hradec Králové 2:5
Branky: 48. Michasjonok, 53. Kubiš - 12. Oksanen, 14. Lalancette, 20. Kevin Klíma, 23. Smoleňák, 51. Pilař
Mladá Boleslav - Liberec 3:4
Branky: 21. O. Najman, 25. Ševc, 54. P. Kousal - 3. Klapka, 24. Birner, 29. A. Najman, 35. J. Vlach
Olomouc - Karlovy Vary 3:2 SN
Branky: 43. Bambula, 59. Krejčí, rozhodující sam. nájezd Kusko - 12. T. Rachůnek, 20. Flek
Pardubice - Vítkovice 2:3 SN
Branky: 8. R. Kousal, 15. Poulíček - 28. R. Polák, 50. Plášil, rozhodující sam. nájezd Marosz
Třinec - Brno 3:2 SN
Branky: 14. Marcinko, 52. Hrehorčák, rozhodující sam. nájezd Matěj - 5. Zaťovič, 33. Tansey
Kladno - Litvínov 3:2 PP
Branky: 40. Jágr, 48. Zikmund, 64. M. Filip - 29. Estephan, 54. Irving