Pardubice vedou extraligu už o sedm bodů. Sparta vyhrála, Třinec zničil Hanáky

Hokejová extraliga měla v neděli před reprezentační pauzou na programu kompletní 18. kolo, v němž vedoucí Pardubice po výhře ve Vítkovicích 2:0 navýšily náskok v čele tabulky před Litvínovem už na sedm bodů. Nejbližší pronásledovatel lídra prohrál doma s Hradcem Králové 0:2. Třetí Sparta tak už ztrácí na Severočechy jen bod, protože doma zdolala Plzeň 5:3. Čtvrtý Třinec rozdrtil Olomouc 5:0. Pátý Liberec po obratu vyhrál v Kladně 6:3. Karlovy Vary porazily poslední Mladou Boleslav 2:1 v nájezdech a brněnská Kometa veze porážku z Českých Budějovic 2:5. Všechny gólové akce, video momenty, sestřihy a podrobné online reportáže naleznete na webu Sport.cz.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Vítkovice–Pardubice, neuznaný gól Adama MusilaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Rozjeté Pardubice vyhrály už počtvrté za sebou. Dynamo se dostalo do vedení v 16. minutě zásluhou Roberta Říčky a těsný náskok udrželo až do samotného závěru, kdy při risku domácích bez gólmana pojistil výhru Adam Musil. Vítkovice zůstávají po druhé porážce za sebou předposlední.

SESTŘIH: HC Vitkovice Ridera vs. HC Dynamo Pardubice 0:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Druhý Litvínov utrpěl první domácí porážku v sezoně, když v předchozích deseti duelech na vlastním stadionu ztratil jediný bod. Navíc proti Hradci Králové nedal ani gól, protože třetí nulu v sezoně si připsal hradecký gólman Patrik Bartošák. Obě trefy Východočechů při výhře 2:0 vstřelil Evan Jasper.

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. Mountfield HK 0:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta vyhrála pátý z posledních šesti zápasů a Škodu dokázala porazit doma už pošesté za sebou. Západočeši ale kladli tuhý odpor. V prostřední části srovnali z 1:3 na 3:3, zápas ale zlomil přesilovkovou trefou Aaron Irving. Hosté si dokázali ve třetí třetině vynutit tlak, ale výhru sparťanům pojistil do prázdné brány svým druhým gólem v utkání Miroslav Forman. Plzeň tak prohrála potřetí za sebou a v tabulce je jedenáctá.

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Škoda Plzeň 5:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

O dva body za ní zůstává Kladno. Rytíři měli do duelu s Libercem senzační nástup, když zásluhou Denise Kusého vedli už po deseti sekundách hry. Ve třetí třetině pak ještě měli náskok 3:1. Rychlovský ale hattrickem zápas otočil. A Rytíři potřetí za sebou nebodovali, Bílí Tygři naopak vyhráli čtvrtý z posledních pěti zápasů.

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. Bílí Tygři Liberec 3:6 Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec bodoval podesáté za sebou. Oceláři už po necelých osmi minutách vedli nad neškodnou Olomoucí o dvě branky a náskok poté trpělivě navyšovali. Dvěma góly podpořil jasnou výhru domácích Libor Hudáček, gólman Ondřej Kacetl se radoval z prvního čistého konta v sezoně. Hanáci prohráli podruhé za sebou.

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Olomouc 5:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Poslední Mladá Boleslav prohrála už popáté v řadě, i když zápas v Karlových Varech musely rozhodnout až nájezdy. Už v prodloužení se radovali z výhry Západočeši. Jenže předčasně. Boleslavští si vyžádali kontrolu gólu Jiřího Černocha a sudí následně branku odvolali. V nájezdech ale Bruslaři vyšli úplně naprázdno, za domácí se trefili Jan Hladonik a Lukas Zetterberg.

HC Energie Karlovy Vary vs. BK Mladá Boleslav 2:1 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

České Budějovice měly v souboji sousedů ve středu tabulky jasně navrch. Motor si i díky dvěma gólům a jedné asistenci Jáchyma Kondelíka vybudoval vedení 4:0. Kometa ve třetí třetině dvěma góly vykřesala teoretickou šanci na zdramatizování zápasu. Tu ale definitivně utnul trefou do prázdné brány Matěj Toman. Motor se tak podruhé za sebou radoval doma z výhry.

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Kometa Brno 5:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.