Házenkáři Karviné prohráli šlágr v Lovosicích a pustili do čela Plzeň

Úřadující mistři házenkářské extraligy z Karviné prohráli ve šlágru 7. kola 22:30 v Lovosicích a utrpěli první bodovou ztrátu v sezoně. V čele tabulky vystřídali Baník plzeňští vicemistři, kteří zdolali 37:34 Prešov a zůstali stoprocentní.

Ilustrační foto.

Posílené Lovosice sice zahájily ročník porážkou s Plzní, pak ale rozjely vítěznou sérii, která má po dnešku už šest dílů. Jejich formu odnesla i mistrovská Karviná v utkání, jež bylo i soubojem bývalých dlouholetých reprezentantů a navrátilců do extraligy Pavla Horáka v domácím dresu a karvinského Martina Galii.

Po vyhraném prvním poločase o dvě branky (16:14) rozhodli Lovci o vítězství v úvodní části druhé půle, kdy nedovolili soupeři více než deset minut skórovat a odskočili do vedení 25:17. Jejich nejlepším střelcem byl s osmi góly Jaroslav Trkovský, na straně poražených vstřelil stejný počet branek Jonáš Patzel.

Karviná a Lovosice mají po dnešku stejný počet 12 bodů jako Plzeň, která ale odehrála o zápas méně a je jako poslední tým beze ztráty. Talent tým uštědřil třetí porážku v sezoně hostujícímu slovenskému mistrovi Prešovu, jenž je v tabulce šestý. Devíti góly včetně pěti proměněných sedmiček se blýskl Milan Škvařil, podobnou bilanci 9/3 měl prešovský Marco Antl.

V zápase o čtvrté místo porazil Frýdek-Místek 26:24 Zubří a po čtvrtém vítězství za sebou ztrácí dva body na vedoucí trio týmů.