První české body! Biatlonisté rozjeli sezonu

Idre

Úvodní bodové porce jsou rozděleny, dostalo se střídmě i na české biatlonisty. Druholigový IBU Cup v Idre začal sprinty. Na body dosáhl 21. Milan Žemlička a 26. Eliška Teplá. Závod mužů na 10 km vyhrál Němec Lucas Fratzscher, z žen na 7,5 km triumfovala jeho krajanka Marion Wiesensarterová.

Milan Žemlička na archivním snímku na trati vytrvalostního závodu na MS v Pokljuce.

Žemlička se postaral o nejlepší český výsledek, ale trenér Michael Málek nebyl nijak nadšen. „Pouze jeden z pěti mužů na bodech, s tím nemohu být spokojený. Slušný výkon odvedl Milan Žemlička. Ovšem aby to bylo perfektní, musel by nulovat," hodnotil pro biatlon.cz kouč. Na střelnici Žemlička jednou chyboval. Ostatní propadli.

Tomáš Krupčík skončil 60., Jonáš Mareček byl 67. a hned za ním byl Tomáš Mikyska. Jakub Kocián obsadil 78. místo.

„Tři nebo čtyři chyby jsou ve sprintu sakra moc. Zvlášť když se počítají pouze nuly nebo jedničky, vše ostatní už je jednoduše špatně," dodal Málek pro svazový web.

Teplá bodovým ziskem oslavila přechod z juniorské kategorie. Na trati netrefila po jednom terči vleže i vstoje.

V sobotu jsou na programu další sprinty, o víkendu startuje i prestižnější SP v Östersundu.