Fotbalisté Mönchengladbachu porazili Wolfsburg a vedou bundesligu

MÖNCHENGLADBACH

Fotbalisté Mönchengladbachu porazili v předehrávce bundesligy Wolfsburg 4:1 a po třech zápasech mají sedm bodů, což znamená nejlepší start klubu do sezony za posledních 16 let. Borussia se nejméně do soboty posunula do čela tabulky.

Wolfsburg se ujal vedení, ale ještě před uplynutím první čtvrthodiny hry bylo vyrovnáno, když první ze svých dvou gólů v zápase vstřelil Marco Reus. Před přestávkou poslal domácí do vedení gólem z penalty kapitán Filip Daems a těsně před poločasem zvýšil Raúl Bobadilla. Reus po změně stran podtrhl před 43.224 diváků výsledek, který byl zároveň dárkem k sedmdesátinám klubového prezidenta Rolfa Königse.

V dresu Wolfsburgu zhořkl debut bývalému reprezentantovi Thomasi Hitzlspergerovi, který nastoupil v základní sestavě dva dny po podpisu tříleté smlouvy.

Německá fotbalová liga - 3. kolo:
Mönchengladbach - Wolfsburg 4:1 (15. a 67. Reus, 32. Daems z pen., 45. Bobadilla - 12. Hasebe).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.