Slavia - Zlín 7:1Slavia zostudila Zlín a znovu vede ligu

34. Pudil 5 : 0
50. Volešák 6 : 0
82. Zbožínek 6 : 1
89. Šourek 7 : 1

Fotbalisté pražské Slavie v páteční předehrávce 8. kola Gambrinus ligy dokonale rozebrali pátý Zlín a po výhře 7:1 se znovu probojovali do čela tabulky. Demolici nešťastného soupeře, který v prvním poločase pětkrát inkasoval, odstartoval už ve 3. minutě Tijani Belaid. Francouzský záložník se trefil do přestávky ještě jednou, další góly přidali Vlček, Ivana a Pudil. Exhibici po přestávce dokonal střídající Volešák, po snížení Zbožínka uzavřel skóre Šourek.

Zlín neprohrál od 3. kola na Spartě a po výhře v Liberci a remíze v Plzni hodlal venku znovu uspět. Slavia, chystající se na úterní duel Ligy mistrů v Seville, ovšem naděje Moravanů rychle zničila. Už ve 3. minutě potáhl míč Krajčík, po zasekávačce vysunul Tijaniho Belaida, který prvním gólem za Slavii v lize nedal šanci Baránkovi v hostující brance. Zkušený brankář Zlína měl smůlu o další tři minuty později. Po kolmici na Stanislava Vlčka podklouzl na mokrém trávníku a domácí kanonýr pak měl pozici jednoduchou.

Zlín se snažil obranu Slavie překonat nákopy za obranu, ty ale spolehlivě jistil brankář Vaniak. Rychlou destrukci dosavadního překvapení podzimu završili prvním gólem ve Slavii Milan Ivana a vzápětí druhou trefou v zápase Belaid. Ten využil neodpískaného zákroku Ivany na Baránka a hlavičkou poslal míč do opuštěné branky.

Slavia hrála s chutí, dobře kombinovala a Zlín působil jen v roli neškodného komparsu. Po individuální akci zkoušel štěstí Žůrek, Vaniak byl pozorný. Hosté byli zralí na ručník, jejich zmar završila tečovaná střela Daniela Pudila, která k překvapení všech skončila v síti. I pro ex-libereckého záložníka to byl první zásah v sešívaném dresu. Spokojení diváci v ochozech poloprázdného Strahova skandovali deset, deset...

Slávistická exhibice pokračovala a pět minut před poločasem hostující trenér Hoftych raději stáhl útočníka Žůrka, aby se brankostroj domácích zastavil. Ex-ostravský rychlík jen cestou na střídačku vztekle zahodil čelenku do vlasů.

Kanonáda pokračovala i po přestávce

Jak první poločas skončil, tak oba celky zahájily i druhou půli. Domácí kouč Jarolím poslal do hry Ladislava Volešáka, který po pěti minutách na hřišti přidal šestý gól. Další pohromu odvrátil na brankové čáře hlavičkující obránce, vzápětí zazdil tutovku Volešák.

Zápasy v české lize, v nichž tým vstřelil čtyři branky za méně než dvacet minut (počet minut, zápas, výsledek, datum, rozmezí minut)
11Slavia - U. Hradiště9:113.10. 19958.-19.
11Jablonec - Č. Budějovice8:01.3.199863.-74.
13Ostrava - Teplice5:14.8. 200266.-79.
13Sparta - Brno6:04.11. 200126. - 39.
15Sparta - Brno5:023.2. 19978.-23.
15Olomouc - Č.Budějovice4:218.5. 20038.-23.
17Bohemians - Drnovice2:51.6. 199536.-53.
17Sparta - M.Boleslav4:12.4. 200776.-90+3.
17Slavia - Zlín7:128.9. 20073.-17.
18Žižkov - Příbram7:017.10.199366.-84.
Zdroj: ČTK.

Pak už kouč Jarolím šetřil opory na úterý, stáhl Vlčka a Kalivodu a hosté se k míči dostali častěji. Snížit se jim podařilo osm minut před koncem po rohovém kopu. Hlavičkou uspěl Ivo Zbožínek, domácí mu ale hodně pomohli. Podvečer premiérových gólů za Slavii uzavřel úspěšnou hlavičkou minutu před koncem Ondřej Šourek.

Slavia potřebovala po prohře na Bohemians 1905 a remíze s Ostravou bodovat, čemuž neškodný Zlín nedokázal zabránit. Domácí si před úterním utkáním v Seville zvedli sebevědomí.

Slavia Praha - Tescoma Zlín 7:1 (5:0)
Branky: 3. a 17. Belaid, 6. Vlček, 16. Ivana, 34. Pudil, 50. Volešák, 89. Šourek - 82. Zbožínek. Rozhodčí: Racek - Filípek, Ubias. ŽK: Šourek (Slavia). Diváci: 3704.
Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Šourek, Hubáček - Kalivoda (68. Jablonský), Švec (46. Volešák), Belaid, Pudil - Vlček (59. Šenkeřík), Ivana. Trenér: Jarolím.
Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Zbožínek, Penner (70. Bača) - Šmahaj, Zúbek, Opiela (26. Vyskočil), Zapletal - Malár, Žůrek (41. Vrtělka). Trenér: Hoftych.