Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Slávistům mistrovský titul nestačí, teď ještě chtějí udělat z Musy kanonýra

28. června 2020 22:45 - Praha

Titul jim nestačí, výhra nad Jabloncem jim byla také málo. Slávisté chtějí víc. Třeba dopomoci mladému chorvatskému legionáři Petaru Musovi k tomu, aby se stal králem ligových střelců. Dvě kola před koncem nadstavby už jim vládne, neboť Severočechům dal dvě branky a s třinácti gólovými trefami se prodral na první místo, jenže zástup konkurentů za ním je pořádně našlapaný.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Je to skvělé, mám z toho dobré pocity," prohlašoval Musa, který měl dokonce blízko k hattricku. Kdyby v nastaveném čase proměnil penaltu, mohl jít dokonce o jeho první v české lize.

„Trochu mě to samozřejmě mrzí, ale důležitější je výhra. Jsem ještě mladý hráč, proto musím mít motivaci do každého zápasu," nelámal si hlavu tím, že se mohl Kozákovi, Kangovi či Řezníčkovi o trochu víc vzdálit.

Trenéra Trpišovského to ovšem trochu mrzelo. „Hráči se o tom v kabině skutečně hodně baví, je to jedna z věcí, na kterou teď skutečně myslíme. I proto figuroval Petar v základní sestavě, proto odehrál celých devadesát minut a Tecl ho nestřídal, proto byl určený na penaltu a Nico mu ji přenechal," netajil slávistický kouč Jindřich Trpišovský, že i ovládnutí individuálních statistik je pro jeho tým teď jednou z priorit.

Slávista Petar Musa už vede tabulku střelců...

Vlastimil Vacek, Právo

Brankář Ondřej Kolář už to čistými konty dokázal, takže mu nedělalo problém uvolnit na střetnutí se Severočechy místo mezi tyčemi mladému Jakubu Markovičovi, který si mimochodem podruhé v sezoně vychytal nulu, a přitom si opět užil výhry 4:0, teď je tedy řada na Musovi.

Jablonci vstřelil dva góly, ale jen u nich zůstat nemuselo. „Nejde jen o penaltu, klidně mohl dát i další gól za hry," připomínal Trpišovský, že jeho svěřenci měli tolik šancí, že mohli vyprovodit Severočechy s pořádným přídělem.

Brankář Slavie Praha Jakub Markovič.

Vlastimil Vacek, Právo

„Se spoustou z nich jsme nenaložili dobře, ani náš výkon nebyl bezchybný, ale podstatné bylo, že jsme k zápasu přistoupili zodpovědně, vyhráli, a i hra byla slušná. Chtěli jsme při skládání mužstva zachovat kostru základní sestavy, abychom si zachovali herní tvář, což se povedlo. Simulovali jsme prostě simulaci, jako kdyby nám před důležitým zápasem vypadli tři hráči a my je museli nahradit," nedělal tajnosti se svými myšlenkovými pochody.

„Nakonec jsme udělali pět změn, ale na kompaktnosti a výkonu to až na některé pasáže, kdy si hráči na sebe zvykali, nebylo znát. Ani v obraně, ani v presinku, ani v ofenzivě," kvitoval kouč Pražanů jasnou výhru 4:0 stvrzující titul.

Fotbalisté Slavie během uctění památky zesnulému Mariánovi Číšovskému.

Vlastimil Vacek, Právo

Vystoupení Musy vyšperkované dvěma góly chválil samo sebou také.

„Podal nejlepší výkon v zápase, v němž u nás nastoupil v základní sestavě. Bylo na něm vidět, jak je uvolněný a jak z něho tíha spadla. Hlavně při druhé brance, kdy zachoval chladnou hlavu, to bylo patrné," nepopíral Trpišovský, že by i jemu bylo docela po chuti, kdyby po mistrovském titulu putovala do Edenu i koruna krále střelců.

zp, Sport.cz

  0:0 Budějovice - Plzeň 0:0   dohráno
20201128T18:30:00+0100
Budějovice vs. Plzeň
Budějovice vs. Plzeň
Budějovice
Plzeň
  3:1 Slovácko - Opava 3:1   dohráno
20201128T16:00:00+0100
Slovácko vs. Opava
Slovácko vs. Opava
Slovácko
Opava
  0:2 Karviná - Zlín 0:2   dohráno
20201128T16:00:00+0100
Karviná vs. Zlín
Karviná vs. Zlín
Karviná
Zlín
  Ostrava - Liberec   dnes 14:00
20201129T14:00:00+0100
Ostrava vs. Liberec
Ostrava vs. Liberec
Ostrava
Liberec
  Teplice - Sparta   dnes 16:00
20201129T16:00:00+0100
Teplice vs. Sparta
Teplice vs. Sparta
Teplice
Sparta
  Slavia - Brno   dnes 18:30
20201129T18:30:00+0100
Slavia vs. Brno
Slavia vs. Brno
Slavia
Brno

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..