Důvěru chci splatit především góly, říká jablonecký útočník Doležal

3. března 2014 14:53 - Jablonec

Jeho přestup z Olomouce do Jablonce byl před startem jarní sezóny hodně přetřásaný. Fotbalový útočník Martin Doležal už má v novém dresu za sebou dva prvoligové zápasy a upíná se k těm dalším, v nichž by chtěl potvrdit herní přednosti, kvůli nimž si ho na severu Čech vybrali. „Věřím, že se brzy dočkám premiérového gólu za Jablonec,“ říká ambiciózní fotbalista v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Na podzim jste vstřelil v dresu Sigmy Olomouc osm prvoligových gólů a do Jablonce jste přišel jako velká posila. Jak vnímáte svou pozici v severočeském týmu?

Vážím si důvěry ze strany trenéra Romana Skuhravého. Dostávám od něj hodně prostoru na hřišti, když jsem nastoupil v obou jarních kolech v Uherském Hradišti a doma s Baníkem Ostrava. Doufám, že jablonecké očekávání začnu splácet góly. Ale zatím jsem se výrazněji neprosadil. Jako tým jsme na jaře skórovali jen jednou. A to ještě díky stoperu Vítu Benešovi v zápase s Ostravou. Byl to těžký soupeř, který nám svou organizovanou obranou vzdoroval a sahal po bodu.

Na hrotu útoku se ale snažíte odvádět důslednou ofenzivní práci.

Od toho tam jsem, abych se pohyboval před brankou soupeře a podstupoval osobní souboje s obránci. A hlavně je potřeba nějaké střety vyhrát. Zároveň se pokouším vázat na sebe bránící protihráče a tím uvolňovat místa pro nabíhající kluky. Když se to podaří, je to potěšující, ale především potřebujeme dávat góly.

Co očekáváte od příštího zápasu Jablonce se Znojmem v Brně?

Věřím, že přijde moje chvíle a vstřelím svůj první gól v novém dresu. Snad prolomíme střelecké tápaní a budeme úspěšní. Pak nás čeká doma ostrý duel s mým ještě nedávným klubem z Olomouce.

Jak vidíte sílu jabloneckého kádru?

Co se týče útoku, je v něm velká konkurence, která ještě stoupne po uzdravení Michala Hubníka. Ale tím, že na posty v sestavě pomýšlí více adeptů, se každý hráč snaží zlepšovat a víc trénovat. To může být jen ku prospěchu mužstva.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..