Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Sparta hlásí další posilu. Po odchodu Hušbauera přišel reprezentant Albánie

11. ledna 2015 16:03 - Praha

Fotbalová Sparta ohlásila bezprostředně po odchodu Josefa Hušbauera do Cagliari příchod nové posily. Na Letnou přišel albánský reprezentant Herolind Shala. Dvaadvacetiletý záložník se narodil v Norsku, ale na mezinárodní scéně reprezentuje balkánskou zemi. Z norského Odds BK přišel jako volný hráč a podepsal smlouvu na tři a půl roku.

 

sparta.cz

Shala nastupuje na pozici středního záložníka, ale může hrát i na kraji. Za čtyři roky v dresu Odds BK nastoupil k 90 ligovým zápasům, ve kterých vstřelil dvacet branek.

„Jsem velmi rád, že se tento příchod podařilo realizovat," uvedl člen klubového představenstva Jakub Otava. „Jednání probíhala delší dobu a nebyla jednoduchá vzhledem k tomu, že se jedná o velmi kvalitního hráče, který je na přestupovém trhu žádaným zbožím. Jsme přesvědčeni, že bude velkou posilou."

Rodák z Porsgrunnu začínal s fotbalem v norském klubu Tollnes, v letech 2008 až 2011 nastupoval za Notodden a poslední čtyři roky hrál za Odds BK. Premiérový reprezentační start si připsal v kvalifikačním utkání proti Francii v listopadu roku 2014, kdy nastoupil na poslední patnáct minut. V roce 2013 byl pozván na sraz reprezentací do 21 let Norska i Albánie a sám hráč dal přednost zemi, ze které pochází jeho rodiče.

„Na české poměry se jedná o velmi nadstandardní transfer, a proto jsme rádi, že jsme mohli Spartě pomoci v jeho finalizaci díky svým kontaktům ve Skandinávii," uvedl Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která se na přestupu hráče podílela.

roj, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..