Hamburk klopýtl s Hannoverem i díky Štajnerovi se Šimákem

Dvojice Jiří Štajner a Jan Šimák zařídila první branku Hannoveru v dueLu s Hamburku, ve kterém Hannover vyhrál na hřišti soupeře 3:0. Svou premiéru si v dresu Marseille odbyl Štěpán Vachoušek. Petra Čecha v brance Rennes překonali hráči Montpellier až v závěru utkání z penalty. Zápas skončil smírně 1:1.

Dán Thomas Schultz z Hansy Rostock padá po faulu Zvonimira Solda z VFB Stuttgart

Německo - 1. kolo

Překvapivé vítězství si připsal na úvod sezóny Hannover, který v Hamburku vyhrál 3:0. První gól zaznamenal už v 11. minutě Jiří Štajner po střele Jana Šimáka. Právě Šimák byl až do svého vystřídání v 64. minutě nejlepším hráčem utkání - často snadno procházel obranou Hamburku a vyslal na domácí branku mnoho střel. Náskok hostí pak pojistili ještě v závěrečné čtvrthodině Braric a Idrissou.

Naopak nepříliš povedený zápas sehrál Dortmund, který v prestižním duelu na hřišti Schalke remizoval 2:2. Borussia, v jejímž dresu odehráli celý zápas i Tomáš Rosický a Jan Koller, prohrávala přitom už po hodině hry 0:2, když se dvakrát trefil Altintopa. Pak se však na hřiště dostala nová akvizice hostí Flavio Conceicao, který je v týmu na hostování z Realu Madrid a už po pěti minutách snížil z trestného kopu. Vyrovnání pak zařídil v poslední minutě z dorážky další Brazilec Amoroso. Hrdina středečního zápasu Schalke s Libercem Filip Trojan zůstal tentokrát na lavičce.

V souboji mezi Kaiserslauternem a Mnichovem 1860, ve kterém zvítězil tým z bavorské metropole 1:0, odehrál za vítěze celý zápas Roman Týce a za poražené Vratislav Lokvenc. Devatenáctiletý útočník Václav Svěrkoš poprvé nastoupil za Mönchengladbach v 75. minutě a byl stejně jako také střídající Ivo Ulich u vítězství 1:0 nad Kolínem nad Rýnem.

Obhájce mistrovského titulu Bayern Mnichov bez větších potíží přehrál nováčka z Frankfurtu 3:1. Frankfurt favorita trápil jen čtvrthodinu; pak se domácí trefili dvakrát v rozmezí čtyř minut a když na góly Zé Roberta a Salihamidžiče těsně před poločasem navázal ještě Pizzaro, schylovalo se k debaklu. Po změně stran se však hra hostí zlepšila a odměnou jim byla Skelova trefa z 68. minuty.

Výsledky:
Bayern Mnichov-Frankfurt 3:1(16. Zé Roberto, 20. Salihamidžič, 42. Pizzaro - 68. Skela)
Leverkusen-Freiburg 4:1(17. Ponte, 28. Lucio, 41. Juan, 61. Neuville - 20. Riether)
Hamburk-Hannover 0:3(11. Štajner, 76. Brdaric, 79. Idrissou)
Hertha Berlín-Brémy 0:3(18. a 65. Ailton, 21. Micoud)
Kaiserslautern-Mnichov 1860 0:1(44. Schroth)
Schalke-Dortmund 2:2(39. a 58. Altintop - 66. Flavio Conceicao, 90. Amoroso)
Wolfsburg-Bochum 3:2 (9. Thiam, 14. Klimowicz, 75. Petrov - 37. Madsen, 44. Fahrenhorst)
Mönchengladbach-Kolín n. R. 1:0(61. Scherz)
Rostock-Stuttgart 0:2(75. a 76. Szabics).

Francie - 1. kolo

Fotbalisté Marseille zahájili nový ročník ligy hubeným vítězstvím 1:0 nad Guingampem, přičemž jediný gól zápasu zaznamenal až v samotném závěru utkání Bakayoko. Svoji premiéru si v dresu Marseille odbyl i ex-slávista Štěpán Vachoušek. Nechybělo mnoho a hned se mohl zapsat také do střelecké listiny. Dvakrát vypálil na soupeřovu bránu a jednou málem běžel slavit gól. "Už jsem měl ruce nad hlavou. Brankář ale střelu nějakým způsobem zázračně vytáhnul na břevno," popisoval po zápase slibnou situaci Vachoušek.

Brankář Petr Čech z Rennes jednou kapituloval v duelu s Montpellierem, a to sedm minut před koncem z pokutového kopu, který proměnil Mansare. Utkání skončilo remízou díky gólu, který vstřelil v první půli Ouaddou.

Při remíze Štrasburku v Toulouse se v dresu hostujícího týmu představili Václav Drobný a David Kobylík.

Obhájce titulu Lyon nestačil na Lille a prohrál 0:1, čímž prodloužil své čekání na vítězství v úvodním utkání sezóny, které trvá víc jak dvě desetiletí.

Výsledky:
Monako-Bordeaux 2:0(31. a 63. z pen. Nonda)
Auxerre-Nice 1:2(88. z pen. Jaures - 7. Laslandes, 47. Pitau)
Guingamp-Marseille 0:1(90. Bakayoko)
Lens-Le Mans 0:0
Mety-Ajaccio 0:1(41. Regragui)
Montpellier-Rennes 1:1(83. z pen. Mansare - 24. Ouaddou)
Paris SG-Bastia 0:0
Sochaux-Nantes 2:1(23. z pen. Frau, 89. Zairi - 11. Vahirua)
Toulouse-Štrasburk 1:1(60. Faure - 79. Bassila)
Lille-Lyon 1:0(12. Makoun)

RUSKO - 19. kolo

Fotbalisté CSKA Moskva, možný soupeř pražské Sparty ve třetím předkole Ligy mistrů, pouze remizovali v Jaroslavli. Soupeř se ujal vedení už v desáté minutě gólem Kuševa a CSKA se povedlo srovnat těsně po změně stran, když se trefil Chorvat Olič, nová posila, kterou CSKA získal z Dinama Záhřeb.

Sestava CSKA: Madrykin - V. Běrezuckij, Šeršun, A. Běrezuckij, Rachimič - Gusev, Janovskij (40. Lajzan), Jarošík, Gognijev - Olič (73. Kiričenko), Jevsikov.

Další ligové soutěže

SLOVENSKO - 3. kolo: Inter Bratislava-Púchov 3:3, Banská Bystrica-Slovan Bratislava 1:0, Trenčín-Ružomberok 3:1, Trnava-Žilina 0:0, Petržalka-Dubnica 2:0