Rubriky:

Fotbal

Slavia má jen stvrdit cestu do Španělska

6. srpna 2003 09:50 - PRAHA

Hlavně žádné nervy, říkají si ve fotbalové Slavii. Dnes od sedmi hodin večer mají na Strahově jen stvrdit postup do 3. předkola Ligy mistrů. Nastoupit mohou v klidu, před týdnem vyhráli v Trebinje, městě dvě desítky kilometrů od Dubrovníku, 2:1. Vyřazení? To by byl šok.

 

ČTK

"Karty jsou rozdané jasně, všichni víme, o co jde. Výchozí pozice je slušná, jen ji musíme potvrdit," hlásil pozdě odpoledne kouč Miroslav Beránek.

Koncentrovat se a mít také respekt

Trénink v Edenu nařídil až na šestou večer, tak jako vždy před zápasem. Tentokrát však i kvůli úmornému parnu. "Horko musíme zohlednit. Co se týče pitného režimu a všeho, co je s tím spojeno."

Tým Leotaru Trebinje vyběhl potrénovat ještě o hodinu později na Strahově. Do odvety si přivezl nejen jednobrankové manko, ale i víkendový debakl z úvodního kola ligy v Bosně a Hercegovině - od Sarajeva dostal "napráskáno" 3:0.

"V prvním utkání hráči poznali, že soupeř fotbal umí. Jsou agresivní a hbití. Musíme se důsledně koncentrovat a mít z jejich kvalit respekt," vykládal Beránek, ale hned dodával, že je třeba vyhrát, protože jde o body do koeficientu, a být pro třetí kolo nasazený či ne je velikánský rozdíl. Letos k nasazení Slavii chyběl jediný bod. Pokud postoupí, narazí na španělskou Celtu Vigo. "Jde nám i o koeficient pro příští ročník," má jasno Beránek.

"Je potvrzeno, že ve Vigu hrajeme v úterý 12. srpna od 21.30," zahlásil poté tiskový mluvčí Slavie Jiří Vrba. "Tedy pokud postoupíme," dodal hned po významném pohledu trenéra...

Nastoupit by měl i zraněný Piták

Pražané by měli vyrazit na Strahov, kde se očekává návštěva mezi šesti a sedmi tisíci diváky, v plné síle. Dostálka, který nastoupil v lize proti Blšanům jen na druhou půli, sice stále bolí naražený sval, ale hrát by měl. Stejně tak Piták - ten měl pochroumanou nohu.

"Začal trénovat," pravil Beránek a chystal se ještě po tréninku ukázat mužstvu na videu některé pasáže z prvního utkání v Trebinje. "Prý s náma předvedli nejlepší poločas, co kdy hráli! Takže z toho můžeme vycházet. Každopádně nebezpeční jsou." To si myslí i Milo Jovin, trenér Trebinje. "Nepřijeli jsme na výlet," tvrdí.

Viktor Nosek

Zrušit


Výsledkový mix:

MS fotbal
Včera Skupina F Skotsko - Slovinsko Skotsko - Slovinsko 1:0
Včera Skupina F Malta - Slovensko Malta - Slovensko 1:3
Včera Skupina E Rumunsko - Dánsko Rumunsko - Dánsko 0:0
Včera Skupina E Černá Hora - Polsko Černá Hora - Polsko 1:2
Včera Skupina C Sev. Irsko - Norsko Sev. Irsko - Norsko 2:0
Včera Skupina F Anglie - Litva Anglie - Litva 2:0
Včera Skupina E Arménie - Kazachstán Arménie - Kazachstán 2:0
Včera Skupina C San Marino - Česko San Marino - Česko 0:6
Včera Skupina C Ázerbájdžán - Německo Ázerbájdžán - Německo 1:4
25.3.2017 Skupina H Belgie - Řecko Belgie - Řecko 1:1
25.3.2017 Skupina B Portugalsko - Maďarsko Portugalsko - Maďarsko 3:0
25.3.2017 Skupina A Lucembursko - Francie Lucembursko - Francie 1:3
25.3.2017 Skupina A Bulharsko - Nizozemsko Bulharsko - Nizozemsko 2:0
25.3.2017 Skupina H Bosna a Herc. - Gibraltar Bosna a Herc. - Gibraltar 5:0
25.3.2017 Skupina H Kypr - Estonsko Kypr - Estonsko 0:0
25.3.2017 Skupina B Švýcarsko - Lotyšsko Švýcarsko - Lotyšsko 1:0
25.3.2017 Skupina B Andorra - Faerské o. Andorra - Faerské o. 0:0
25.3.2017 Skupina A Švédsko - Bělorusko Švédsko - Bělorusko 4:0