Fotbal

Spartu čeká v boji o Ligu mistrů makedonský outsider

6. srpna 2003 20:53 - SKOPJE

Někdejší sparťanský špílmachr Jiří Jarošík svůj klub CSKA Moskva na Letnou nepřivede. Plány na krátký návrat do známého prostředí mu překazil Vardar Skopje. Makedonský outsider po výhře 2:1 v Moskvě doma remizoval 1:1 a připadlo mu právo vyzvat pražskou Spartu v souboji o prestižní Ligu mistrů.

Jarošík se přitom hodně snažil, aby si pražský výlet vynutil. Ve 28. minutě po jeho akci dostal CSKA do vedení Gognijev, ale v 63. minutě stanovil konečný výsledek Brazilec Oliveira, který se trefil již v prvním utkání. Čtrnáct tisíc diváků ve Skopje tak mohlo slavit šokující vyřazení favorita. Slavit se mohlo i na Letné, Sparta má na cestě do miliónové ligy mistrů mnohem příjemnější překážku.

LIGA MISTRŮ, odvety 2. předkola
Vardar Skopje (Mak.) - CSKA Moskva 1:1
Poločas: 0:1. Branky: 63. Oliveira - 28. Gognijev. Diváci: 14.000. První zápas 2:1, postoupil Vardar Skopje.
Sestava Vardaru Skopje: Zekir - Anyanviu, Veselinovski, Doševski, Brankovič - Groždanovski (56. Rogerio, 75. Petkov), Trajčev, Georgijevski, Ristovski - Zacharevski, Oliveira.

Maccabi Tel Aviv - MSK Žilina 1:1
Poločas: 1:1. Branky: 25. Paintsil - 16. Sninský. Rozhodčí: Albrecht (Něm.). Diváci: 350. První zápas 0:1, postoupila Žilina.
HJK Helsinky - MTK Budapešť 1:0
Poločas: 0:0. Branka: 64. Makela. Diváci: 3000. První zápas 1:3, postoupil MTK Budapešť.
Šachťor Doněck (Ukr.) - Šerif Tiraspol (Mold.) 2:0
Poločas: 0:0. Branky: 59. Vukič, 88. Brandao. ČK: 86. Tarchanišvili (Tiraspol). Diváci: 38.000. První zápas 0:0, postoupil Šachťor Doněck.
Omonia Nikósie - Wisla Krakov 2:2
Poločas: 1:1. Branky: 16. Rauffmann, 51. Charalambous - 4. a 71. Žurawski. ČK: 26. Stolarczyk (Wisla). První zápas 2:5, postoupila Wisla Krakov.
CSKA Sofie - Pjunik Jerevan 1:0
Poločas: 0:0. Branka: 90. Lima. Diváci: 10.000. První zápas 2:0, postoupilo CSKA Sofie.
Anderlecht Brusel - Rapid Bukurešť 3:2
Poločas: 0:2. Branky: 53. Jestrovič, 54. Zetterberg, 74. Seol - 43. Ilyes, 44. Bratu. Diváci: 22.400. První zápas 0:0, postoupil Rapid Bukurešť.
GAK Štýrský Hradec - SK Tirana 2:1
Poločas: 1:0. Branky: 16. Sick, 75. Kollmann - 90. Agolli. Diváci: 7500. První zápas 5:1, postoupil Štýrský Hradec.
Celtic Glasgow - FBK Kaunas (Lit.) 1:0
Poločas: 1:0. Branka: 21. vlastní Gvildys. Diváci: 40.284. První zápas 4:0, postoupil Celtic Glasgow.
Dinamo Záhřeb - NK Maribor (Slovin.) 2:1
Poločas: 0:1. Branky: 60. Mijatovič, 63. Drpič - 11. Balajič. Diváci: 5.000. ČK: 67. Mitu (Dinamo). První zápas 1:1, postoupilo Dinamo Záhřeb.
Djurgaarden Stockholm - Partizan Bělehrad 2:2
Poločas: 1:0. Branky: 10. Johansson, 77. Wowoah - 62. Ilič, 67. Malbasa. Diváci: 28.287. První zápas 1:1, postoupil Partizan Bělehrad.
Rosenborg Trondheim - Bohemians Dublin 4:0
Poločas: 1:0. Branky: 43. Karadas, 51. Brattbakk, 68. Strand, 76. Johnsen. Diváci: 15.911. První zápas 1:0, postoupil Rosenborg Trondheim.
Sliema Wanderers (Malta) - FC Kodaň 0:6
Poločas: 0:3. Branky: 17. a 43. Jönsson, 39. Nörregaard, 46. vlastní Chetsuti, 49. Zuma, 65. Larsen. Diváci: 1000. První zápas 1:4, postoupilo FC Kodaň.
Program 3. předkola Ligy mistrů
1. zápasy 12. a 13. srpna, 2. zápasy 25. a 26. srpna
Vardar Skopje - Sparta Praha, Celta Vigo - Slavia Praha, MTK Budapešť - Celtic Glasgow, Glasgow Rangers - FC Kodaň, Austria Vídeň - Olympique Marseille, FC Bruggy - Borussia Dortmund, Šachťor Doněck - Lokomotiv Moskva, Lazio Řím - Benfica Lisabon, Dynamo Kyjev - Dinamo Záhřeb, Rosenborg Trondheim (Nor.) - Deportivo La Coruňa, Grasshoppers Curych - AEK Atény, MŠK Žilina - Chelsea, Partizan Bělehrad - Newcastle United, Galatasaray Istanbul - CSKA Sofie, RSC Anderlecht - Wisla Krakov, GAK Štýrský Hradec - Ajax Amsterdam.

3.12.2016 14. kolo Stoke - Burnley Stoke - Burnley 2:0
3.12.2016 14. kolo Crystal Palace - Southampton Crystal Palace - Southampton 3:0
3.12.2016 14. kolo Manchester City - Chelsea Manchester City - Chelsea 1:3
dnes 21:00 M'brough - Hull M'brough - Hull