Rubriky:

Fotbal

Blanc povolal do francouzské reprezentace jen devět hříšníků z MS

26. srpna 2010 12:44 - PAŘÍŽ

Trenér francouzské fotbalové reprezentace Laurent Blanc do nominace na start kvalifikace o mistrovství Evropy zařadil pouze devět z třiadvaceti hráčů, kteří byli u blamáže na mistrovství světa. ˇ

 

Mal Langsdon , Reuters

Za neúspěch v JAR byli potrestáni vynecháním z nominace pro přípravu s Norskem, dnes však měl Blanc až na čtyři hráče s vyšším trestem k dispozici téměř celý kádr svého předchůdce Raymonda Domenecha. Rozhodl se však povolat pouze necelou polovinu z nich.

Nominovat nemohl kapitána z JAR Evru, útočníka Anelku a záložníky Toulalana a Ribéryho, kteří dostali za bojkot tréninku na šampionátu a rozmíšku trest zákazu startů od dvou do osmnácti zápasů.

Dal přednost mladíkům

Před některými hráči z kádru pro MS dal trenér přednost mladíkům, kteří se osvědčili v nedávné přípravě s Norskem. Jen do branky povolal všechny ři gólmany z MS Llorise, Carrassa a Mandandu. Spolu s nimi se do reprezentace vrací i trojice z Arsenalu Sagna, Clichy a Diaby, Malouda z Chelsea, Valbuena z Marseille a Alou Diarra, jehož Blanc dobře zná z Bordeaux. Nový trenér národního týmu naopak opomenul jiného svého bývalého svěřence Gourcuffa.

Po téměř čtyřech letech se pak do národního týmu vrací Louis Saha, který naposledy reprezentoval v listopadu 2006 proti Řecku. Vůbec poprvé se v nominaci objevil dosavadní reprezentant do 21 let Kevin Gameiro z Lorientu.

Francie vstoupí do kvalifikace 3. září s Běloruskem, o čtyři dny později se představí v Sarajevu proti Bosně a Hercegovině.

Nominace Francie na kvalifikaci o ME:
Brankáři: Carrasso (Bordeaux), Lloris (Lyon), Mandanda (Marseille).
Obránci: Rami (Lille), Mexes (AS Řím/It.), Sakho (PSG), Trémoulinas (Bordeaux), Clichy, Sagna (oba Arsenal/Angl.).
Záložníci: L. Diarra (Real Madrid/Šp.), M'Vila (Rennes), Diaby (Arsenal/Angl.), A. Diarra (Bordeaux), Malouda (Chelsea/Angl.), Valbuena (Marseille).
Útočníci: Benzema (Real Madrid/Šp.), Rémy (Marseille), Ménez (AS Řím/It.), Hoarau (PSG), Gameiro (Lorient), Saha (Everton/Angl.).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal