Rubriky:

Fotbal

Hašek v Kóbe skončil a rozplakal hráče

30. září 2004 10:05 - KÓBE/PRAHA

Český trenér fotbalistů japonského celku Vissel Kóbe Ivan Hašek skončil ve funkci po nevydařeném nedělním domácím zápase s Iwatou (1:2). Jeho asistent Pavel Řehák i záložník Pavel Horváth však v klubu dál zůstávají. "Pravda to je," potvrdil Právu Haškův odchod Horváth. Kouč, který odstoupil po vzájemné dohodě, ve středu nezvedal mobilní telefon.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

"Měli se s vedením klubu hned po utkání domluvit, že končí. Výsledkově se nám teď moc nedařilo, a jak to tak bývá, většinou to v takových případech odnese trenér," řekl Horváth, jenž dal v posledním zápase hlavou jediný gól domácího týmu.

Hašek převzal mužstvo Kóbe začátkem letošního roku. V jarní části japonské J-ligy skončil klub třináctý, nyní klesl až na předposlední, patnácté místo, když v podzimní části sezóny získal v sedmi kolech jen pět bodů.

"Je to čára přes rozpočet, ale co se dá dělat," narážel český fotbalista na to, že si ho Hašek v červenci přivedl jako novou posilu. "Ale vůbec jsem nepřemýšlel nad tím, že by mě taky chtěli vyhodit. S Hášou to samozřejmě bylo všechno příjemnější, ale snad je tady svými výkony přesvědčuju, že mým angažováním chybu neudělali."

Horváth už si zvykl

Novým trenérem se stal dosavadní kouč béčka, 36letý Macujama. "Mužstvo zná, často byl i s áčkem. Tvrdil nám, že nechce nic měnit, že měl respekt k tomu, co dělal Ivan. Jen bude pokračovat v jeho práci. A řekl mi, že chce, abych mu byl nápomocný," prozradil bývalý kapitán Teplic. Je rád, že v klubu zůstal alespoň Řehák. "Bez něj by to tady bylo daleko těžší, i když už jsem si docela zvykl."

Hašek hovořil s mužstvem naposledy na pozápasovém tréninku, kdy se přišel rozloučit. "Říkal, že je to život, a popřál nám, abychom bojovali dál. Když mluvil, tak se tři japonští hráči rozbrečeli, měli ho tady rádi," přiblížil Horváth, který věří, že se mužstvo zvedne.

"Hra není špatná, jen to musíme potvrdit výsledkově. Doufám, že nás to nakopne. Doplácíme hlavně na neproměňování šancí, což rozhodně nebyla vina trenéra," dodal český fotbalista Visselu.

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal