Anglický Liverpool prý chtějí koupit investoři z Dubaje

4. prosince 2006 14:24 - LIVERPOOL

Anglický fotbalový klub FC Liverpool bude mít podle informací britských médií brzy nového majitele. Vítěze Ligy mistrů z roku 2005 chce údajně koupit investiční skupina Dubai International Capital. Tato společnost ze Spojených arabských emirátů vlastní mimo jiné Madame Tussauds Group, která stojí za slavným britským muzeem voskových figurín. Je investiční větví holdingu, který patří korunnímu princi Mohammedu bin Rašídovi Al Maktúmovi.

 

Novinky

Dubajští investoři jako vážní zájemci o koupi Liverpoolu získali právo nahlédnout do klubového účetnictví. Podle deníku Sun nabízejí celkem 450 miliónů liber (asi 18,5 miliardy korun). Tým si v současné době cení na 170 miliónů liber, ale další peníze chtějí investovat do výstavby nového stadionu a splacení dluhů. Současný majitel David Moores se vzdá svého většinového podílu v Liverpoolu, ale dál by měl zůstat jeho předsedou.

Pokud by Liverpool nakonec opravdu koupili investoři z arabské země, stal by se v Premier League pátým klubem se zahraničním majitelem. Zatím ho mají Manchester United, Chelsea, Aston Villa a Portsmouth. Tuto situaci nedávno negativně hodnotil šéf mezinárodní fotbalové organizace FIFA Sepp Blatter, podle kterého se zahraniční majitelé zajímají více o vlastní zisk než o blaho fotbalu.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.