Rubriky:

Evropské ligy

Fotbal v Turecku bude pro ženy a děti nadále zdarma

30. září 2011 14:56 - ANKARA

V Turecku budou i nadále chodit ženy a děti do 16 let na fotbal zdarma. Rozhodlo o tom vedení ligy, které tak chce omezit násilnosti na stadionech a získat zpět popularitu po korupčním skandálu v nejvyšší soutěži.

 

Martin Meissner, ČTK/AP

Kluby pro ženy a děti vyhradily lístky, za které dostanou od svazu finanční kompenzaci. Besiktas se například rozhodl přispět 1000 až 1500 vstupenkami, Galatasaray dalo 1940 a Fenerbahce 531. "Zvedne se tím zájem o sport, ubude násilností, nechutných pokřiků a na fotbal budou moci chodit i rodiny," citovala agentura AP prohlášení svazu.

Ten se k netradičnímu kroku rozhodl po velkém úspěchu podobné akce na utkání Fenerbahce s Manisasporem (1:1). Zápas se měl původně 20. září hrát kvůli trestu za řádění chuligánů za zavřenými dveřmi, nakonec ale byl povolen vstup zdarma ženám a dětem, kterých na utkání přišlo 41 tisíc.

Změna na tribunách se projevila okamžitě a hráči Manisasporu byli na stadionu Sükrü Saracoglu přivítáni místo tradičního pískotu potleskem. Fotbalisté obou týmů při nástupu na hřiště házeli na oplátku na tribuny květiny.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy