Rubriky:

Evropské ligy

Živě

Kincla mrzí, že neuvidí Spartu s Milánem

13. února 2004 15:58 - PRAHA

V prosinci Marek Kincl zajistil postup Sparty do osmifinále Ligy mistrů, pár dnů nato rozšířil českou legii v Zenitu Petrohrad. Tým ruského vicemistra tráví předligové soustředění v Čechách a Kincl se stačil zastavit i na Letné. "To víte, že jsem cítil nostalgii. Na Spartě jsem zažil spoustu krásných chvil, a to se nezapomíná," říká v rozhovoru pro Právo.

Zenit Petrohrad začíná svoje soustředění v Blšanech, jak dlouho tu budete?
V Česku budu dohromady asi čtrnáct dní a v rámci přípravy tu sehrajeme i několik zápasů s domácími soupeři. Potom nás čeká deset dní v Nizozemsku a návrat do Petrohradu krátce před březnovým startem ligy.

Byl jste se podívat i na Letné a o čem jste si povídal se spoluhráči?
Vzpomínali jsme a kluci mi říkali, co je nového. Viděl jsem i posily a vím, že moji devítku si vzal Igor Gluščevič. Přál bych mu, aby s tímto číslem na zádech dával hodně gólů.

Přišla řeč na váš postupový gól v Lize mistrů proti Laziu Řím?
Pochopitelně, ale kluci říkali, že na domácí soutěž i Ligu mistrů jsou dobře připravení, takže obhajobu titulu i postup přes AC Milán zvládnou i beze mne.

Necítil jste trochu nostalgie?
To víte, že cítil. Na Spartě jsem zažil spoustu krásných chvil, mistrovské tituly. To se nezapomíná.

Uvidíte Spartu v osmifinále Ligy mistrů?
Na vlastní oči neuvidím, což mě mrzí. Musím do Petrohradu, protože ten den bude oficiální představení posil Zenitu. Na zápas se podívám v televizi, českou už mám nainstalovanou v Petrohradě.

Co jste stihl za pár dní doma před začátkem soustředění?
Navštívit Spartu, pár známých, večeři s manželkou a dozařídit pár věcí. Toho volna zase tolik nebylo. Čas letí hrozně rychle.

Už jste se stihl zabydlet v Petrohradě?
Na to, že jsem tam byl všeho všudy asi čtyři dny, jsem toho stihl vcelku dost. Převzal jsem dům, obstaral i další věci kolem jeho zařizování a pobytu. Tohle se mi povedlo opravdu dobře. Navíc bydlím blízko dalších českých kluků z mužstva, takže jsem spokojený.

Kdy za vámi přijede rodina?
Teď jsem v Česku, pak budu v Nizozemsku. Vidím, to tak na druhou půlku nebo konec března, až se sám pořádně zabydlím.

S kým ze spoluhráčů bydlíte na soustředěních?
S Velice Šumulikoskim, který přišel ve stejné době jako já. Hrál za Synot, umí česky, takže bydlíme spolu a v tréninku, když se pracuje ve dvojicích, děláme všechno spolu. Ostatní kluci už jsou rozdělení.

To vás nechávají stranou?
Ale kdepak! Kdykoliv cokoliv potřebujeme, ochotně pomohou. Vysvětlili nám všechno, co jsme potřebovali. Fungujeme normálně, to rozdělení se skutečně týká jen bydlení na soustředěních a tréninku ve dvojicích.

Domluvíte se rusky?
Učil jsem se ruštinu, takže ji oprašuji. Když se mluví pomalu, rozumím v podstatě všemu. Po fotbalové stránce mi to řekne trenér Petržela nebo asistent Borovička. O základní věci si také umím říct v ruštině. Není to tak těžké.

Zatím prožíváte přípravné období, už jste si zahráli i fotbal?
Zahráli, ale v Turecku i Španělsku to ještě nebyly ty pravé zápasy. Třeba jedna skupina hrála dopoledne s někým a druhá odpoledne s někým jiným. Šlo ale o pro mne neznámé soupeře. Hned v prvním utkání jsem dával gól, ale fakt vám neřeknu, komu to bylo. Hráli jsme třeba i s druholigovými ruskými celky.

Trenér Petržela vás posílá na hrot útoku, kde jste zvyklý hrát?
Pochopitelně. Kromě mne a Lukáše Hartiga jsou v mužstvu převážně menší kluci, takže hraji na hrotu. Na tohle místo mě také Zenit kupoval.

Karel Felt, Právo

Zrušit


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji proběhlo od 10. do 26. května 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.