Šmicer: Nejhorší mám snad za sebou

LIVERPOOL

Vladimír Šmicer po třech měsících znovu oblékl dres Liverpoolu. V pondělním utkání rezerv s West Bromwich Albion strávil na hřišti soupeře celou hodinu a svůj návrat oslavil hned gólem. "Jestli mě ale trenér vezme na lavičku v zápasech Premier League a pošle na pár minut na trávník, to opravdu nevím," říká český reprezentant v rozhovoru pro Právo.

Vladimír Šmicer osalvil návrat do dresu Liverpoolu gólem.

V pondělí jste po třech měsících poprvé hrál fotbal. Jaký byl váš návrat?Nastoupil jsem za rezervu Liverpoolu na trávníku West Bromwich Albion a vyhráli jsme 6:2. V první půli jsem dával gól na 3:1. Hrál jsem hodinu a cítil jsem se dobře. Trenér mě střídal za stavu 6:1. Nebylo to těžké utkání, což pro mne byla výhoda. Navíc za rezervu se hraje bez stresu, o žádné body nejde.

Jak vypadal váš gól?Byl to můj typický. Dostal jsem míč na šestnáctku a pravačkou vypálil k tyči. Měl jsem z něho radost. Když se vrátíte po takové době, je vstřelená branka psychicky povzbuzením.

Achillovky už drží a vše je v pořádku?Právě, že není.Zranění achillovky je hrozně nepříjemná a nevyzpytatelná věc. Lékaři se rozhodli pro konzervativní způsob léčby, to znamená, že mi jen nařízli pouzdro, kde to nejvíc dřelo, bolelo a vznikaly tam záněty. Teď je to volnější a tolik mě pata nebolí, ale cítím ji. Hlídám se, což ovšem neznamená, že bych měl strach, to naštěstí ne.

Kdy budete mít jistotu, že jste úplně v pořádku?Tu vám nedá v tomto případě nikdo. Budu rád, když vydrží tenhle stav dva tři měsíce, tedy i na EURO. V létě bych se věnoval dalšímu léčení. Pro mne je důležité, že nemám takové problémy jako na přelomu roku, kdy jsem se budil bolestí a nemohl chodit. Chvíli trvalo, než jsem nohu rozchodil. Teď sice ještě cítím určitou bolest, ale je to snesitelné a hlavně se s tím dá hrát.

Nemáte obavu, že se mohou problémy vrátit a nakonec EURO nestihnete?Toho se bojím, ale snažím se tyhle myšlenky zahánět. Definitivně uvěřím, až budu hrát na šampionátu. Rok a půl jsem s klukama o něco bojoval a nerad bych přišel o vrchol, zvlášť, když tohle mužstvo má šanci uspět.

Víte, jak bude vypadat váš nejbližší program?Trénuji s mužstvem, ale nevím, jaké záměry se mnou má kouč Houllier. V pátek hrajeme s Arsenalem, v pondělí s Charltonem a v úterý jede rezerva na Sunderland. V úterý bych měl hrát a snad už celý zápas. Jestli mě trenér vezme na lavičku v zápasech Premier League a pošle na pár minut na trávník, to opravdu nevím. Pro mne je ale v téhle chvíli cenná každá zápasová minuta. Fyzicky se cítím dobře, ale potřebuji co nejvíc hrát.

Koncem dubna hraje reprezentace proti Japonsku. Myslíte, že byste mohl přijet?Pokud budu v pořádku, jsem domluvený s trenérem Brücknerem, že mě povolá, byť bych třeba nastoupil jen na chvilku. Chci ale znovu zažít atmosféru v mužstvu, která mi moc chybí. Kouč mi volal několikrát, telefonuji i s dalšíma klukama, hlavně Pavel Nedvěd mě povzbuzuje. To je strašně fajn, když cítíte podporu nejen v rodině, ale i od spoluhráčů. Moc se na kluky těším a věřím, že to nejhorší už mám za sebou.