Jankulovski dvěma góly vystřílel Udine výhru

ŘÍM

Marek Jankulovski rozhodl nejdramatičtější zápas desátého kola italské ligy, v němž si týmy Lecce a Udine několikrát vyměnily vedení. Český fotbalista ve druhé minutě nastaveného času proměnil penaltu, která hostům zajistila vítězství 4:3. Jankulovski, jenž nastoupil tentokrát v záloze, se trefil i ze hry, když ve 44. minutě vyrovnal na 1:1. Za Lecce dvakrát skóroval Bulhar Božinov.

Udine se díky výhře posunulo v tabulce na čtvrté místo a za svěřenci trenéra Zdenka Zemana zaostává jen vinou skóre horšího o jednu branku. Lecce prohrálo na domácím stadionu poprvé v sezoně a jeho ztráta na vedoucí Juventus činí už deset bodů.

Už osmou remízu uhrál Inter Milán, který po necelé půlhodině prohrával ve Florencii. Až v 81. minutě mu zajistil alespoň bod Brazilec Adriano, jenž se osmou trefou v sezoně dotáhl na nejlepšího střelce italské ligy Montellu z AS Řím. Tomáš Ujfaluši přišel do obrany Fiorentiny v 65. minutě místo Jörgensena.

Nerozhodně skončilo také dalších pět dnešních odpoledních zápasů.

Výsledky - 10. kolo:
Bergamo - Sampdoria 0:0
Boloňa - Messina 2:2 (31. Loviso, 54. Cipriani - 4. Di Napoli, 33. Amoruso)
Cagliari - Livorno 0:0
Fiorentina - Inter Milán 1:1 (26. Dainelli - 80. Adriano)
Lazio - Siena 1:1 (47. Couto - 67. Portanova)
Lecce - Udine 3:4 (35. a 57. Božinov, 89. Vučinič - 44. a 90. z pen. Jankulovski, 72. Di Natale, 79. Iaquinta)
Palermo - Parma 1:1 (74. Gonzalez - 37. Gilardino)
AC Milán - AS Řím 1:1 (6. Ševčenko - 48. Montella)