Monako - Valenciennes 1:2Fotbalisté Monaka překvapivě prohráli s Valenciennes a promarnili šanci poskočit na čelo tabulky

Paříž

Fotbalista Monaka překvapivě prohráli ve francouzské lize s Valenciennes 1:2 a po druhé porážce v sezóně promarnili šanci posunout se na první místo tabulky. Knížecí celek ztratil poprvé po pěti výhrách za sebou.

Marně se ostrostřelec Monaka Radamel Falcao snažil, na obranu Valenciennes tentokrát nevyzrál.

Hostující Valenciennes se dostalo do vedení po půlhodině hry, kdy si dal vlastní gól obránce Éric Abidal. V 58. minutě zvýšil na 2:0 David Ducourtioux. Monako mohlo snížit devět minut před koncem, Radamel Falcao ale penaltu neproměnil. Uspěl až o tři minuty později James Rodríguez, na víc se ale domácí nezmohli.

Monaku hrozí, že kvůli zaváhání přijde o druhé místo. V případě nedělního vítězství nad vedoucím Paris St. Germain ho může přeskočit třetí Lille. Pokud vyhraje pařížský obhájce titulu, povede před Monakem už o pět bodů.

Valenciennes naopak naplno bodovalo po šesti zápasech. Díky prvnímu tříbodovému zisku od začátku listopadu se na 18. příčce přiblížilo 17. místu, které zajišťuje záchranu, na rozdíl dvou bodů.

Francouzská fotbalová liga - 19. kolo:
Monako - Valenciennes 1:2 (84. Rodriguez - 30. vlastní Abidal, 58. Ducourtioux).