Marseille - Montpellier 5:1Pokorný zažil smutný debut. Příště se mu nabízí velká šance

Marseille

Český fotbalový reprezentant Lukáš Pokorný prožil smutný debut ve francouzské lize, když nastoupil za Montpellier na závěrečné minuty při debaklu 1:5 na hřišti Marseille. Do hry se dostal až za stavu 1:4. Pro Montpellier to byla čtvrtá ztráta za sebou a je čtrnáctý. V dresu Marseille zářil útočník Bafétimbi Gomis, který nastřílel hattrick a soupeřova obrana na něj vůbec nestačila.

V 82. minutě se trenér hostů rozhodl poslat do hry i Pokorného, který teprve v pondělí přestoupil z Liberce. Byl tak u toho, když jeho spoluhráč William Rémy zahrál rukou ve vápně, byl vyloučen a penaltu domácí proměnili. Debakl a vyloučení stopera Rémyho však znamená, že příště by už mohl Pokorný dostat šanci v základní sestavě.

Francouzská fotbalová liga - 22. kolo:
Marseille - Montpellier 5:1 (4., 19. a 77. Gomis, 38. Rolando, 88. Thauvin z pen. - 49. Búdibúz)