Rubriky:

Evropské ligy

Reprezentační brankáři odsoudili Huntův zákrok na Čecha

16. října 2006 16:52 - PRAHA

Kolegové Petra Čecha mezi tyčemi z fotbalové reprezentace ostře odsoudili likvidační zákrok irského fotbalisty Readingu Stephena Hunta, který v sobotním zápase anglické Premier league likvidačním zákrokem zlomil jednomu z nejlepších gólmanů světa lebeční kost. Když se po nešťastném zákroku snažili s reprezentační jedničkou telefonicky spojit, ještě netušili, že právě podstupuje operaci, na kterou byl okamžitě převezen.

V pátrání po jeho zdravotním stavu jsou dosud odkázáni na média. Marně se se svým svěřencem pokoušel spojit i trenér českých fotbalistů Karel Brückner. "Z objektivních důvodů to nebylo možné, tak jsem mu zaslal SMS zprávu. Jeho zdravotní stav průběžně sleduji s doktorem Krejčím. V tuto chvíli je nejdůležitější Petrovo zdraví," uvedl Brückner prostřednictvím mluvčího reprezentace Lukáše Tučka.

Sparťan Blažek byl šokován tím, čeho se Hunt dopustil. "To se skutečně nedá omluvit," zhrozil se gólman, který viděl zákrok několikrát v televizi a je přesvědčen, že mu fotbalista mohl zabránit.

Na druhou stranu prý dobře ví, že brankářova hlava je často ve velkém nebezpečí. "Já mám také hlavu samý steh, ale naštěstí jsem nikdy neměl nic vážnějšího, navíc jsem si to všechno vybral v mladším věku," zavzpomínal Blažek, který dělá Čechovi v reprezentaci dvojku.

Nejprve prý byl přesvědčen, že jeho kamarád má jen otřes mozku. "I proto jsem mu večer zkoušel volat, ale nemohl jsem tušit, že ho už operují. Dnes jsem mu alespoň poslal textovou zprávu, aby se ozval, až se dá dohromady," uvedl zkušený brankář.

Podobných zákroků přibývá

Další ze čtveřice současných reprezentačních gólmanů Antonín Kinský si dokonce ještě před zápasem s Čechem psal. "Je to hrůza, kdo to mohl čekat. My jsme v sobotu doletěli do Permu, Petr se zrovna chystal na zápas. Vyměnili jsme si pár zpráv a popřáli si štěstí. O zranění jsem se dočetl až večer po návratu při čtení novinek na internetu. Hned jsem mu zkoušel volat, ale Petr už to měl vypnuté," popsal Kinský, který je stejně jako Blažek přesvědčen, že šlo o likvidační zákrok. "Jsem zvědav, zda Hunta potrestají," řekl gólman Saturnu Moskevská oblast.

I liberecký Marek Čech prohlásil, že si Hunt musí sáhnout do svědomí, proč to udělal. "Také jsem samozřejmě ten zákrok viděl a domnívám se, že v tom byl úmysl. Zdá se mi ale, že podobných zákroků v poslední době přibývá, jako by to byl nějaký styl jak zastrašit brankáře," všiml si muž, který se nedávno ve svých třiceti letech probojoval do národního týmu.

Sám prý měl více úrazů na končetinách než na hlavě, ale v Evropě je prý vidět, že často fotbalisté "zajedou" do souboje s brankářem skluzem. "A z toho jsou pak tržné rány, kolíky dokáží udělat pořádnou paseku, přičemž brankář nemá žádnou šanci se bránit," uvedl Marek Čech.

Se svým jmenovcem se potkal poprvé na reprezentačním srazu před dvěma týdny, a tak s ním nepřišel tak často do osobního kontaktu jako jeho spoluhráči, aby mu mohl zavolat. "Ani nemám telefonní číslo, abych mu poslal povzbuzující zprávu. Ale jeho stav určitě budu sledovat a na dálku mu přeji, aby byl co nejdříve zdráv," vzkázal Marek Čech.

ČTK, Sport.cz

Zrušit