Rubriky:

Evropské ligy

Čech bude chybět několik měsíců, potvrdil Mourinho

21. října 2006 20:46 - LONDÝN

Trenér Chelsea José Mourinho je po dalším setkání s Petrem Čechem optimistou a myslí si, že by během příštího týdne mohl český brankář navštívit své spoluhráče v jejich tréninkovém centru. Po ligovém vítězství 2:1 nad Portsmouthem nicméně portugalský kouč potvrdil, že bude svou jedničku mezi tyčemi postrádat po operaci lebky několik měsíců.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Čech je týden po zranění v duelu s Readingem v nemocnici blízko svého londýnského domova, kam byl převezen ve čtvrtek z Oxfordu. "Je také blízko nás," cituje dnes agentury Reuters Mourinha, jenž se svými svěřenci trénuje v komplexu Cobham jižně od Londýna. "Snad se uvidíme. Věřím, že by se v průběhu jednoho týdne na nás mohl přijít podívat," dodal Portugalec.

Stav čtyřiadvacetiletého Čecha po střetu s kolenem Stephena Hunta se podle stručných oficiálních zpráv z Chelsea postupně zlepšuje, zraněný brankář dokáže chodit a také komunikuje, a to hned v několika jazycích. O tom se přesvědčil i Mourinho, jenž během konverzace se svým brankářem volně přecházel mezi angličtinou a francouzštinou.

Cudicini příští týden

"Včera jsem s ním mluvil. Chvíli jsme v pohodě mluvili anglicky a pak jsem schválně přešel na francouzštinu a on s tím neměl nejmenší problém," uvedl Mourinho. Chtěl se prý přesvědčit, jak pracuje strana mozku na levé straně hlavy, kde byl Čech operován.

"Hovořil také o návratu, což je dobré pro jeho motivaci," uvedl Mourinho, jenž od společného příchodu na Stamford Bridge na Čecha sázel jako na jedničku mezi tyčemi. Portugalský kouč ani v sobotu neupřesnil dobu Čechovy rekonvalescence, zopakoval však, že se bude pohybovat v řádu měsíců.

Navzdory spekulacím o možném příchodu italského mistra světa Gianluigiho Buffona do Chelsea trenér potvrdil, že bude po dobu Čechovy absence spoléhat na dvojici Hilário - Carlo Cudicini. Italský gólman Cudicini, jenž byl zraněn ve stejném zápase jako český reprezentant, by se měl do branky londýnského velkoklubu vrátit příští týden.

Sledujte aktuality kolem Petra Čecha na Sport.cz
ZRANĚNÍ Dostal kopanec do hlavy, odnesli ho
ZÁPAS Chelsea přišla o oba brankáře
DIAGNÓZA Zlomená lebeční kost, operace
TRENÉR Mourinho měl o Čecha strach
SPECIALISTA Mohl by být mimo hru půl roku
KOLEGOVÉ Brankáři odsoudili zákrok
ZLEPŠENÍ Přijal první návštěvy
ODBORNÍCI Lékaři jsou v jeho případě optimisty
ZÁKROK V hlavě má dvě kovové destičky
KOMUNIKUJE Pozdravuje fanoušky a těší se domů
STÍŽNOST Na sanitku čekal půl hodiny, tvrdí Mourinho
NÁHRADNÍK Cudicini: Hunt je lhář
RODIŠTĚ S gólmanem Čechem soucítí celá Plzeň
TREST Huntův zákrok potrestán nebude
PŘESUN Převoz do nemocnice blíž k Londýnu
HILÁRIO Gólman Chelsea lituje okolností, za jakých chytá
ZLEPŠENÍ Čecha by mohli pustit domů už v neděli

ČTK, Sport.cz

Zrušit