Rubriky:

Liga mistrů

Podle britských novin předvedla Sparta s Arsenalem okopávanou

16. srpna 2007 10:02 - LONDÝN

Spíš za okopávanou než fotbal označil britský tisk zápas třetího předkola Ligy mistrů mezi pražskou Spartou a Arsenalem. Londýnský celek podle čtvrtečních novin sice nepředvedl nic extra, ale konečně ukázal, že umí vyhrávat i nepohledné zápasy.

"Dokud se Gael Clichy nerozhodl prokličkovat až do soupeřova vápna, mohli si diváci užívat spíš faulů než fotbalu," ohodnotil úroveň zápasu internetový server BBC. "Oba celky spíš kopaly, než hrály fotbal," přidal The Sun. "Hleb sice hrál jako krtek příliš vystrašený na to, aby vylezl z díry, jeho gól však dokázal, že i Arsenal umí vyhrávat ošklivě," uvedl deník The Times.

Zatímco od Sparty britští novináři tvrdou hru očekávali, Arsenal je překvapil, že se soupeři dokázal vyrovnat a nenechal se zastrašit. "Zdá se, že Arsenal se konečně rozhodl zbavit nálepky měkkých bolestínů," napsal The Guardian a připomněl, jak záložník Césc Fabregas zpacifikoval sparťanského obránce Tomáš Řepku, který před zápasem sliboval, že hráči londýnského týmu dostanou nakopáno.

SPARTA - ARSENAL na Sport.cz
ON-LINESparta - Arsenal
REFERÁTSparta prohrála s Arsenalem a přišla o Řepku
HLASYDošly nám síly, shodli se sparťané
ROSICKÝOdvážíme si výsledek, který jsme chtěli
TISKPodle britských novin předvedla Sparta s Arsenalem okopávanou

"Když slyšel Řepkovy výhrůžky, nebál se a ukázal mu, jak moc fotbal bolí," uvedl s tím, že několik zákroků někdejšího obránce West Hamu z úvodu utkání volalo po žluté kartě. "Řepka sliboval, že Arsenal dostane nakopáno, ale nakonec to byl právě on, kdo v bolestech opouštěl hřiště," přidal se deník Daily Mail.

Zatímco drtivá většina britských listů považuje za hrdinu zápasu Fabregase, deník The Mirror střelce prvního gólu dokonce označil za "šťastný talisman", pro Independent byl hlavním strůjcem dvoubrankové výhry brankář Jens Lehmann. "Arsenal by mu měl dát Zlatou kopačku," připomněl okamžik z deváté minuty, kdy německý brankář botou tečoval Rezkovu střelu na tyč.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..