Rubriky:

Liga mistrů

Bulharský mistr CSKA Sofia byl kvůli dluhům vyřazen z LM

5. června 2008 10:56 - SOFIA

Fotbalisté CSKA Sofia musejí zapomenout na účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Bulharští šampioni byli ze soutěže vyřazeni, protože kvůli dluhům nesplnili licenční podmínky pro start v domácí soutěži.

Bulharský svaz odebral CSKA licenci pro první ligu v úterý a ve čtvrtek informoval o dalším postihu. "CSKA se nezúčastní v sezóně 2008/09 Ligy mistrů a je to konečné rozhodnutí," citovala tiskové prohlášení svazu agentura Reuters.

Jednatřicetinásobný bulharský mistr podle licenční komise nesplnil podmínky hned v 17 případech a má z posledních tří let dluhy v nespecifikované výši.

Prezident CSKA Alexandar Tomov bezprostředně po oznámení svazu prohlásil, že rezignuje na svou funkci. "Je to moje odpovědnost. Já a jedině já bych měl nést následky, protože jsem ten, kdo klub vede," řekl novinářům Tomov, jehož by měl nahradit bývalý hráč CSKA a reprezentant Emil Kostadinov.

CSKA Sofia si díky zisku titulu zajistila místo v třetím předkole Ligy mistrů. UEFA zatím nezveřejnila další postup, stejně jako v případě Porta, jež bylo kvůli korupci vyřazeno z Ligy mistrů ve středu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..