Kollerův gól už Paříži první výhru od října nesebral

PAŘÍŽ

Ani branka českého útočníka Jana Kollera nezabránila porážce fotbalistů Monaka ve francouzské lize na hřišti Paris St. Germain. Pařížané, kteří nezvítězili v předchozích dvanácti zápasech, tentokrát uspěli a za výhru 4:2 si připsali první tříbodový zisk od konce října loňského roku. Monako je třinácté, St. Germain o dvě příčky za ním.

Jan Koller na srazu fotbalové reprezentace

Koller, který nastoupil až do druhého poločasu, se prosadil čtyři minuty před koncem, když zpečetil skóre. Monako totiž zaspalo první poločas, ve kterém dvakrát inkasovalo. Nejprve se po standardní situaci prosadil Diane a pak si vlastní branku vstřelil brankář Roma, který neobratně zasahoval proti agilnímu Dianemu.

Monako po pauze snížilo zásluhou Piquionneho, ale tentýž hráč odmítl vyrovnání, když neproměnil penaltu. Monako se dostalo k závěrečnému tlaku, ale ten ovoce nepřinesl. Domácí, za které odehrál celé utkání obránce David Rozehnal, přesně zakončili dva rychlé protiútoky a rozhodli. Jaroslav Plašil hrál za Monako celých devadesát minut.

Baroš za Lyon nenastoupil

Fotbalisté Lyonu v 24. kole francouzské ligy konečně zvítězili, což se jim v předchozích šesti zápasech nepovedlo. Dnes Lyon uspěl v souboji s Lorientem, který zdolal nejtěsnějším výsledkem 1:0. Jediným úspěšným střelcem byl brazilský útočník Fred. Český reprezentant Milan Baroš za Lyon, který vede tabulku s čtrnáctibodovým náskokem, tentokrát nenastoupil.

Francouzský mistr z posledních pěti sezon se dostal do největší krize za uplynulé roky, když v posledních pěti ligových zápasech dvakrát remizoval a třikrát prohrál. Navíc vypadl také z Francouzského poháru, ale tentokrát šel za výhrou od úvodních minut. Pomohlo mu také, že se již v 7. minutě prosadil Fred a umožnil tak spoluhráčům soustředit se především na obranu.

Tým českého trenéra Ivana Haška St. Etienne uhrál remízu 1:1 na hřišti Auxerre. To vedlo po brance Akalého, ovšem Moussilou čtvrthodiny před koncem vyrovnal. Český reprezentant Marek Heinz odehrál v dresu St. Etienne celý zápas.

Hned čtyřmi brankami se prezentoval útočník Savidan, který tak pomohl Valenciennes zvítězit v Nantes 5:2. Savidan se prosadil poprvé v 19. minutě a další tři branky přidal v druhé půli.

Francie - 24. kolo:
Paris St. Germain - Monako 4:2 (4. Diane, 35. vlastní Roma, 81. Gallardo, 85. Rodriguez - 49. Piquionne, 86. Koller), Toulouse - Lille 1:0 (90. Tafforeau), Auxerre - St. Etienne 1:1 (19. Akalé - 75. Moussilou), Lyon - Lorient 1:0 (7. Fred), Nantes - Valenciennes 2:5 (78. Keseru, 86. Guillon - 18., 49., 72. a 87. Savidan, 75. Dufresne), Nice - Troyes 3:0 (45+3. a 57. Laslandes, 77. Ederson), Rennes - Nancy 1:1 (85. Utaka - 56. Kim), Le Mans - Sedan 3:2 (14. Samassa, 67. Romaric, 72. Grafite - 38. Job z pen., 90+2. Ouadah).