Rubriky:

EURO 2012

Italové po výhře nad Irskem ocenili přínos pátých rozhodčích

19. června 2012 10:58 - Poznaň

Trenéra italských fotbalistů Cesare Prandelliho těší postup do čtvrtfinále mistrovství Evropy, ale stejně tak i to, že jeho svěřenci postoupili ze skupiny díky ofenzivnímu pojetí hry a ne díky defenzivě, jak tomu bylo v nedávné minulosti. Po rozhodujícím utkání s Irskem (2:0) rovněž ocenil přínos pátých rozhodčích za brankou, díky kterým šlo posoudit, zda rozhodující hlavička Antonia Cassana skutečně skončila v brance.

 

Bartosz Jankowski , Reuters

"Musím poděkovat za páté rozhodčí. Kdyby tam nebyli, tak si nejsem jistý, zda by byl náš gól uznán. Už jsem viděl případy, kdy míč dopadl za brankovou čáru, ale rozhodčí gól neuznal, protože to v té rychlosti neviděl. Pátý rozhodčí na to ale měl dnes velmi dobrý výhled," prohlásil Prandelli po utkání na tiskové konferenci.

Klíčové ale podle Prandelliho bylo především to, že se jeho tým snažil hrát fotbal a být tím aktivnějším týmem. A to nejen nyní proti Irsku, ale už při předchozích remízách 1:1 s Chorvatskem a obhájci titulu Španěly.

"Chci tým, který se bude zlepšovat zápas od zápasu a který chce hrát fotbal. Protože pokud budeme chtít dávat góly, máme šanci se dostat na turnaji daleko," řekl Prandelli. "Samozřejmě se to může podařit i týmu, který bude hrát jen na výsledek, ale jestli to chceme dělat správně, tak musíte hrát především kvalitní fotbal," dodal.

V utkání s Irskem se však Italům hra nedařila až tolik jako v předchozích dvou zápasech. "Snažili jsme se s nimi nehrát ten ping pong, ale bylo to těžké, když Irové nakopávali míče a pak o ně v pěti lidech bojovali. Museli jsme se tomu trochu přizpůsobit," hodnotil Prandelli. "Ale zvládli jsme to dobře a dostávali jsme míč na zem častěji, než by tomu bylo v minulosti. Tým se nenechal strhnout irskou hrou a snažil se hrát svůj fotbal," dodal.

Kouč ocenil hlavně obranu

Ocenil především to, jak zápas zvládla obrana, v níž oproti předchozím dvěma zápasům udělal hned tři změny a přešel ze systému tří stoperů na klasickou čtyřčlennou obranu. "A myslím, že obrana dnes byla excelentní. A to i přesto, že změna systému není jednoduchá, my se s tím ale vyrovnali," chválil italský kouč.

Samotní hráči chválili také Iry za to, jak těžkým soupeřem byli. "Zasloužili si pochvalu stejně jako jejich fanoušci. Byli skvělí a my museli o výhru tvrdě bojovat," řekl Daniele De Rossi. "Těžce vybojovaná vítězství jsou ale ta nejlepší a přinášejí větší radost. O to více, když jsme pak museli čekat na závěrečný hvizd druhého utkání. Hlavní je, že jsme postoupili," dodal střelec vítězné branky Cassano.

Chvála také přišla ze strany Irů. Jejich trenér Giovanni Trapattoni ocenil Italy za jejich kvalitní hru a dokonce si myslí, že jeho krajané jsou schopní celé mistrovství vyhrát. "Určitě na to mají kvalitu. Zvláště když několik silných týmů už jede domů," připomněl vyřazení například vicemistrů světa Nizozemců.

Trapattoni litoval jen toho, že si jeho svěřenci neodváží ani bod. "Přitom proti Itálii hráli mnohem lépe než proti Španělsku a Chorvatsku, ale Italové byli zkrátka silnější. I to vypovídá o jejich kvalitě," dodal v 73 letech nejstarší kouč v historii šampionátu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..