Rubriky:

ME 2016

OBRAZEM: To je skvost. Francouzi se před ME pyšní zrekonstruovaným Stade Vélodrome

9. října 2014 09:22 - Marseille

V Marseille, potažmo i po celé Francii, jsou patřičně hrdí na nový přírůstek do rodiny fotbalových stadiónů. Proslulý Stade Vélodrome prošel rekonstrukcí za zhruba 200 miliónů eur (5,6 miliardy korun), aby v létě 2016 mohl hostit celkem šest zápasů evropského šampionátu, včetně jednoho semifinále. S trochou štěstí si zde mohou zakopat i reprezentanti České republiky.

 

Jean-paul Pelissier, Reuters

Necelé dva roky schází do zahájení patnáctého ME ve fotbale, které poprvé přivítá 24 národních týmů, tedy o osm více, než bylo dosud zvykem. Kvalifikace je na samém počátku, takže jediné dosud jisté místo má pořádající Francie.

Ta pořádá šampionát v devíti městech na celkem deseti stadiónech a s přípravou nezahálí - staví čtyři nové stadióny a druhý největší v Marseille, který pojme téměř 68 tisíc diváků, už má kompletně zrekonstruovaný.

Stade Vélodrome bude oficiálně otevřen ve čtvrtek 16. října a oproti své staré podobě je po celém obvodu zakrytý plastovou střechou, která dosahuje výšky až 65 metrů, což je více, než má národní stadión v pařížském Saint-Denis. Uvnitř je obchodní centrum a kromě fotbalových zápasů se tu budou konat i další společenské a kulturní akce, jak je u moderních arén zvykem.

jis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..