Rubriky:

ME 2016

Rok před ME 2016 začal předprodej vstupenek

10. června 2015 13:09 - Paříž

Přesně rok před zahájením fotbalového mistrovství Evropy ve Francii ve středu začal internetový předprodej vstupenek na závěrečný turnaj. Účast má zatím jistou jen účastnická země a teprve 12. prosince bude znám program, už teď si však mohou fanoušci vybírat "naslepo" z prvního miliónu vstupenek. Celkem jich bude k dispozici 2,5 miliónu v cenách od 25 do 895 eur, tedy od 700 korun po 25 tisíc Kč.

 

Pool, Reuters

Prodej začal na internetové platformě euro2016.tickets.uefa.com. První vstupenku ještě předtím symbolicky z rukou šéfa UEFA Michela Platiniho převzal francouzský prezident Francois Hollande.

Prodej by měl vynést 1,134 miliardy eur. Přitom náklady na výstavbu a rekonstrukci deseti stadiónů jsou odhadovány na 1,65 miliardy eur. Půlmiliardovou ztrátu však podle šéfa organizačního výboru Jacquese Lamberta vyváží pozitivní dopad na ekonomiku země. Odhady počítají se sto tisíci nových pracovních míst a s přínosem 178 miliónů eur z daně z přidané hodnoty.

Pořadatelé oznámili, že poprvé v historii evropských šampionátů bude UEFA platit za pronájem stadiónů. Mezi majitele stadiónů rozdělí 21 miliónů eur.

Platini slíbil, že Euro 2016 překoná i světový šampionát v roce 1998, který pořádala také Francie a její tým na něm získal zlaté medaile. "Tehdy to byl velký svátek, ale teď to bude ještě hezčí. Budeme mít krásnější stadióny i lepší organizaci," prohlásil rok před úvodním zápasem.

Zatím je o šampionát větší zájem v zahraničí než v samotné Francii. Při zahájení prodeje organizátoři registrovali 371 tisíc objednávek, z toho z hostitelské země, která má jako jediná už jistou účast, přišla méně než polovina.

Hostitelé už mají v nabídce celkem 68 míst pro ubytování 23 zahraničních týmů. Pro diváky chystají fanzóny, a to nejen v těch deseti městech, kde se bude hrát.

Pořadatelé se pokusí k fotbalu víc přilákat mladé publikum. Hymnu šampionátu má vytvořit populární francouzský DJ David Guetta. Pamětníci si pro změnu přijdou na své vpředvečer zahájení turnaje, kdy se v Paříži bude hrát nostalgická repríza finále z roku 2000, v němž Francie porazila Itálii 2:1.

ČTK

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..