MS 2014

HODNOCENÍ: Rosický s Daridou při remíze s Itálií nadchli, Plašil propadl

7. června 2013 23:05 - Praha

Čeští fotbalisté remizovali v pátečním utkání kvalifikace o postup na MS s Itálií 0:0. Svěřenci Michala Bílka byli v Praze na Letné nebezpečnější než úřadující vicemistři Evropy, žádnou z šancí ale neproměnili a nevyužili ani závěrečnou přesilovku po vyloučení Maria Balotelliho. Kteří hráči v náročném duelu obstáli a kterým se naopak příliš nedařilo?

Petr Josek, Reuters

Petr Čech

Petr Čech

Hodnocení redakce: 2

Italská ofenzíva ho pořádně neprověřila, ale dobře četl hru a když bylo potřeba, včasným vyběhnutím zažehnal nebezpečí.

Theodor Gebre Selassie

Hodnocení redakce: 3

Dopředu se oproti minulým zápasům tolik nevytahoval. Bylo cítit, že mu po nevýrazné sezóně v klubu chybí více sebevědomí.

Tomáš Sivok

Tomáš Sivok

Jistý a téměř bezchybný. Dobře dirigoval obranu a kanonýra Balotelliho prakticky k ničemu nepustil.

Michal Kadlec

Po střídání Limberského se musel posunout nalevo, ale neměl s tím sebemenší problém. Zvládl i podporovat útok.

David Limberský

Nehodnocen, v 19. minutě střídal kvůli zranění.

Vladimír Darida

Hodnocení redakce: 1

V 10. minutě jako první z českého týmu prověřil Buffona. S Rosickým si výborně rozuměl, perfektně přihrával, stíhal se i vracet.

Tomáš Hübschman

Hrál svůj standard. Poctivý v defenzívní činnosti, středem pole Italové prakticky nehrozili.

Jaroslav Plašil

Hodnocení redakce: 4

V první půli lepší, ve druhé se zcela vytratil. Jím zahrávané standardky absolutně nenacházely adresáty.

Tomáš Rosický

Opět výborný režisér hry. Prakticky nekazil, Kozákovi nahrál do největší šance zápasu. Když bylo potřeba, pomohl defenzívě.

Petr Jiráček

Několikrát to zkoušel z dálky, ale neměl přesnou mušku nebo mu stál v cestě Buffon. Nejaktivnější ve střelbě, ale občas byl zbrklý. V závěru trefil tyč.

Libor Kozák

Libor Kozák

Velká premiéra. Zvládl ji dobře, chyběl tomu jen gól. Pracoval pro mužstvo, dostal se do několika šancí. Buffona však nepřekonal.