HODNOCENÍ: Rosický s Daridou při remíze s Itálií nadchli, Plašil propadl

Čeští fotbalisté remizovali v pátečním utkání kvalifikace o postup na MS s Itálií 0:0. Svěřenci Michala Bílka byli v Praze na Letné nebezpečnější než úřadující vicemistři Evropy, žádnou z šancí ale neproměnili a nevyužili ani závěrečnou přesilovku po vyloučení Maria Balotelliho. Kteří hráči v náročném duelu obstáli a kterým se naopak příliš nedařilo?

Daniele De Rossi (uprostřed) a český bek Michal Kadlec (vpravo) bojují o míč, vlevo přihlíží Marek Suchý.

Petr Čech
Česko
Italská ofenzíva ho pořádně neprověřila, ale dobře četl hru a když bylo potřeba, včasným vyběhnutím zažehnal nebezpečí.
2
Theodor Gebre Selassie
Česko
Dopředu se oproti minulým zápasům tolik nevytahoval. Bylo cítit, že mu po nevýrazné sezóně v klubu chybí více sebevědomí.
3
Tomáš Sivok
Česko
Jistý a téměř bezchybný. Dobře dirigoval obranu a kanonýra Balotelliho prakticky k ničemu nepustil.
2
Michal Kadlec
Česko
Po střídání Limberského se musel posunout nalevo, ale neměl s tím sebemenší problém. Zvládl i podporovat útok.
2
David Limberský
Česko
Nehodnocen, v 19. minutě střídal kvůli zranění.
Vladimír Darida
Česko
V 10. minutě jako první z českého týmu prověřil Buffona. S Rosickým si výborně rozuměl, perfektně přihrával, stíhal se i vracet.
1
Tomáš Hübschman
Česko
Hrál svůj standard. Poctivý v defenzívní činnosti, středem pole Italové prakticky nehrozili.
3
Jaroslav Plašil
Česko
V první půli lepší, ve druhé se zcela vytratil. Jím zahrávané standardky absolutně nenacházely adresáty.
4
Tomáš Rosický
Česko
Opět výborný režisér hry. Prakticky nekazil, Kozákovi nahrál do největší šance zápasu. Když bylo potřeba, pomohl defenzívě.
1
Petr Jiráček
Česko
Několikrát to zkoušel z dálky, ale neměl přesnou mušku nebo mu stál v cestě Buffon. Nejaktivnější ve střelbě, ale občas byl zbrklý. V závěru trefil tyč.
2
Libor Kozák
Česko
Velká premiéra. Zvládl ji dobře, chyběl tomu jen gól. Pracoval pro mužstvo, dostal se do několika šancí. Buffona však nepřekonal.