Rubriky:

Ostatní

Slávisté po roční odmlce vyhráli fotbalový turnaj internacionálů

26. prosince 2007 19:04 - PRAHA

Fotbalisté pražské Slavie po roční odmlce opět vyhráli vánoční turnaj internacionálů v Edenu. Z trůnu ve středu sesadili loňského vítěze tým Nike, který porazili v semifinále 3:1. V souboji o prvenství ve třináctém ročníku pak slávisté zdolali Rapid Vídeň 2:1 a pohár pro vítěze zvedli nad hlavu počtvrté za posledních pět ročníků.

Kousky bývalých československých reprezentantů přilákaly na Štěpána do edenské haly opět mnoho příznivců. Diváky bavila svými hlasitými komentáři především nestárnoucí legenda Bohemians Karol Dobiáš, naopak na poslední chvíli se omluvili kouč Miroslav Beránek a také Ivan Hašek, který před pár dny odešel trénovat do Dubaje.

Většina z fanoušků se těšila na reprízu loňského finále mezi výběrem Nike, jehož dres hájí hlavně sparťané, a Slavií. Černobílí s přehledem opanovali skupinu A, ovšem očekávanému vyvrcholení zabránil Rapid.

Při své druhé účasti na vánočním turnaji se slavný rakouský klub překonával a nakonec mnohonásobně vylepšil loňské sedmé místo. Mezi tyčemi Rapidu se poprvé objevil bývalý reprezentační gólman Ladislav Maier a vděčným divákům dokazoval, že ze svého brankářského umění mnoho nezapomněl. Ve skupině zdeptal střelce Nike a díky remíze 1:1 posunul svůj celek překvapivě na první místo tabulky.

Slavia vrátila týmu Nike loňskou finálovou porážku 

Slávisté se tak střetli s Nike už v semifinále a odveta za loňské finále jim vyšla na jedničku. Postupně si vypracovali až tříbrankový náskok, na 3:1 už jen snížil Horst Siegl, asistent trenéra ve Spartě. V druhém semifinále si Rapid s přehledem poradil s Pražským výběrem.

Skóre nečekaně ostré finálové partie s mírnou převahou Slavie otevřel až Topalův podařený brejk z konce první půle, který donutil domácí otevřít hru. Ofenzivní snaha Slavie také brzy přinesla své ovoce: Pražané hned na začátku druhé dvanáctiminutovky během pár sekund díky trefám Janouška a Jindráčka otočili skóre a radovali se už ze sedmého vítězství v historii.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Jozef Kostelník v barvách Prešova, který zatížil konto soupeřů osmi brankami.

Výsledky:
Skupina A: Slavia - Pražský výběr 3:3, Prešov - Brno 2:3, Slavia - Brno 4:2, Pražský výběr - Prešov 4:2, Pražský výběr - Brno 2:2, Slavia - Prešov 6:3.
Pořadí: 1. Slavia 7 bodů, 2. Pražský výběr 5, 3. Brno 4, 4. Prešov 0.
Skupina B: Nike - Bohemians 3:2, Sparta - Rapid 1:6, Sparta - Bohemians 5:5, Nike - Rapid 1:1, Rapid - Bohemians 5:1, Sparta - Nike 2:6.
Pořadí: 1. Rapid 7, 2. Nike 7, 3. Bohemians 1, 4. Sparta 1.
O 7. místo: Prešov - Sparta 5:4
o 5. místo: Brno - Bohemians 2:5,
semifinále: Slavia - Nike 3:1, Rapid - Pražský výběr 6:2,
o 3. místo: Nike - Pražský výběr 3:3, na penalty 6:5,
finále: Slavia - Rapid 2:1 (0:1), branky: Janoušek, Jindráček - Topal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní