Rubriky:

Ostatní

Lehmann zůstane v Arsenalu, myslí si kouč Němců Löw

29. ledna 2008 16:00 - PRAHA/FRANKFURT

Německý reprezentační fotbalový brankář Jens Lehmann nebude v tomto zimním přestupním období měnit dres a definitivně tak zůstane v Arsenalu Londýn. S největší pravděpodobností tedy odcestuje s německým národním týmem na nadcházející mistrovství Evropy do Rakouska a Švýcarska jako náhradník. „Jens chce v Arsenalu zůstat,“ řekl na stránkách sport1.de trenér německých reprezentantů Joachim Löw.

Jens Lehmann od roku 1998 dosud odchytal za německý národní tým 51 utkání. Ale v dresu londýnských Kanonýrů v aktuální sezóně stál mezi třemi tyčemi jen šestkrát, zatímco jeho týmový kolega Almunia hájil branku Gunners sedmadvacetkrát.

„Jens má stále naději, že se do branky navrátí. Také Arsénu Wengerovi by bylo proti vůli, kdyby měl odejít,“ řekl Löw, který je na lavičce německých fotbalistů od roku 2004. O dva roky později přešel z postu asistenta Jürgena Klinsmanna na pozici hlavního trenéra, a nadcházející ME 2008 pro něj bude první velký turnaj v roli hlavního kouče u reprezentace.

Löwa také potěšilo, že bude moci do prvního letošního přátelského utkání proti Rakousku, které je na programu 6. února ve Vídni, počítat se záložníkem Chelsea Michaelem Ballackem. Kapitán německé reprezentace laboroval se zraněním a ve výběru Joachima Löwa chyběl více jak deset měsíců.

„Samozřejmě mě potěšilo, že po tak dlouhé pauze zaviněné dlouhým zraněním se mu podařilo úspěšně vrátit. Doufáme, že příští středu povede tým na hřiště,“ dodal na závěr Löw.

mv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní