Beckham v Soulu jako jediný z fotbalistů Galaxy proměnil penaltu

SOUL

Anglický záložník David Beckham se jako jediný z fotbalistů Los Angeles Galaxy dokázal prosadit v penaltovém rozstřelu v úvodním utkání klubu zámořské MLS na turné v Asii. Americký tým v sobotu po devadesáti minutách uhrál s FC Soul výsledek 1:1, na pokutové kopy zvítězili domácí 2:1.

Stejně jako v utkání na Havaji se i v Soulu dostal Beckham do konfliktu s jedním z protihráčů. Po šesti minutách "sestřelil" bývalého kapitána anglické reprezentace I Čong-jong a následovala ostrá slovní výměna.

Beckham, jehož každý dotyk s míčem přivítal z poloviny zaplněný stadión pro 65 tisíc diváků nadšeným potleskem, se přihrávkou podepsal pod úvodní gól zápasu. Ve 20. minutě jeho přímý kop zužitkoval Alan Gordon. Soul však ještě v první půli vyrovnal, z penalty se trefil Čung Čo-guk.

Když už se do 90. minuty skóre nezměnilo, následoval penaltový rozstřel. Beckham byl prvním fotbalistou, který se postavil k míči a tvrdou ranou nedal brankáři Kim Ho-čunovi šanci. Ten si však spravil chuť na čtyřech dalších střelcích Galaxy.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.