Ostatní

Fotbalisté Lokomotivu dvakrát překonali Kinského a jsou druzí

5. dubna 2008 16:34 - MOSKVA

Fotbalisté Lokomotivu Moskva překonali českého brankáře Saturnu Moskevská oblast Antonína Kinského z penalty a z trestného kopu a v utkání čtvrtého kola ruské ligy díky tomu v sobotu vyhráli na soupeřově hřišti 2:1. Na druhém místě tabulky je dělí tři body od vedoucí Kazaně, která udržela stoprocentní bilanci po domácím vítězství stejným poměrem nad Tomskem.

ARCHIV

Saturn vedl už od deváté minuty, kdy se trefil bosenský útočník Topič, v nastaveném čase první půle však vyrovnal z penalty Biljaletdinov. Po změně stran vyřešil Kinský několik ošemetných situací, pomohlo mu i břevno, ale narůstající převahu hostů přece jen využil pět minut před koncem Syčov, jehož tečovanou střelu z přímého kopu už český brankář nedokázal zneškodnit.

CSKA Moskva poprvé v novém ligovém ročníku prohrál, v čečenské metropoli podlehl Těreku Groznyj 0:1. Nováček, v jehož obraně odehrál celý zápas bývalý sparťan Zabavník, si tak připsal druhou výhru za sebou, v 65. minutě o ní rozhodl Kuzmičev. Vicemistr světa do 20 let Luboš Kalouda se do sestavy moskevského celku opět nedostal.