Rubriky:

Ostatní

V Iráku se mohou hrát mezinárodní zápasy, zatím pouze v Irbilu

15. července 2009 17:15 - KUALA LUMPUR

Irák dostal svolení k tomu pořádat ve své zemi mezinárodní fotbalová utkání. Zatím však může využívat pouze stadión v Irbilu, který hostil minulý týden přátelský duel mezi domácí reprezentací a Palestinou. Rozhodlo o tom dnes vedení Asijské fotbalové konfederace (AFC).

Irák nehrál domácí mezistátní zápas od roku 2002 kvůli válce. Nyní se pomalu snaží vrátit na fotbalovou mapu, k čemuž si na dva přípravné zápasy pozval Palestinu. Zatímco Irbil jako hostitelské město do budoucna prošel, Bagdád a Sulajmáníja zatím ne.

"Budeme dál pokračovat ve snaze schválit zbylá dvě města," ujistil šéf iráckého svazu Husein Saíd. "Fotbal hraje důležitou roli v životě Iráčanů a netrpělivě čekají na to, aby viděli hrát národní tým oficiální mezistátní zápas," dodal.

Irbil bude hostit příští rok jednu kvalifikační skupinu na mistrovství Asie hráčů do 19 let. Zároveň přivítá na konci září zdejší tým jako mistr země ve čtvrtfinále Poháru AFC kuvajtský Sports Club.

Irák i přes nemožnost hrát ve vlastní zemi dokázal vyhrát před dvěma lety asijský šampionát. Díky tomu si zahrál i na nedávném Poháru FIFA v Jihoafrické republice.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní