Rubriky:

Ostatní

Nedvěd prý jedná s bývalým Haškovým klubem Al Ahlí

22. srpna 2009 15:52 - PRAHA

Novým působištěm fotbalisty Pavla Nedvěda by mohl být klub Al Ahlí, který na jaře dovedl k vítězství v lize Spojených arabských emirátů trenér Ivan Hašek. Jeho nástupce na lavičce Rumun Ioan Andone prohlásil, že slavný český záložník vede s dubajským celkem pokročilá jednání. Majitel klubu měl Andonemu naznačit, že námluvy s Nedvědem spějí k úspěšnému konci.

 

Lukáš Táborský, Právo

"Chtěl jsem přivést do mužstva Cristeu (rumunský reprezentant z Dinama Bukurešť, který nastoupil ve čtvrtek v předkole Evropské ligy proti Liberci), ale šejk mi řekl, že má pro mě překvapení," citovala trenéra italská média. "Pověděl mi, že Nedvěda nabídka velmi zaujala, protože mu předložil štědrý kontrakt. Nemůžu tomu uvěřit. Hráč jako Nedvěd ohromně zvýší kvalitu mužstva," uvedl Andone, bývalý rumunský reprezentant a účastník mistrovství světa v roce 1990.

Tým Al Ahlí, který Hašek opustil kvůli kandidatuře na post předsedy Českomoravského fotbalového svazu, čeká na konci roku mistrovství světa klubů v Abú Zabí. Posila jako Nedvěd, jenž oslaví 30. srpna 37. narozeniny, by se dubajskému klubu velmi hodila.

Nejlepší fotbalista Evropy za rok 2003 sice na jaře ukončil své angažmá v Juventusu a rozhodl se odejít také z italské ligy, ale budoucnost nechal otevřenou. Vyjádřit se měl do poloviny srpna, ale zatím tak neučinil.

Před týdnem se objevily zprávy, že ho láká bývalý trenér z Lazia Řím Sven-Göran Eriksson do týmu čtvrté anglické ligy Notts County. Nejčastěji se spekulovalo o tom, že by si Nedvěd mohl prodloužit kariéru v zámořské lize MLS nebo zamířit za lukrativním angažmá právě do některé z arabských zemí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní