Rubriky:

Ostatní

Stadión v Edenu propadne bývalému majiteli Slavie Natlandu

7. října 2011 10:39 - PRAHA

Fotbalový stadión v Edenu zřejmě změní vlastníka a propadne bývalému majiteli Slavie společnosti Natland Group. Ta měla Synot Tip Arenu v pražských Vršovicích v zástavě od současného vlastníka E Side Property, který podle informací Hospodářských novin nemá na splácení závazků.

 

Dorian Hanuš, Právo

Výstavba nejmodernější fotbalová areny v Česku vyšla před třemi lety na přibližně jednu miliardu korun. Spolu se Slavií v ní momentálně hraje i jiný prvoligový klub Bohemians 1905. Představitelé společností Natland a E Side chystaný převod nepotvrdili.

"To není věc, kterou bych mohl komentovat. Je to věc akcionářů," řekl HN ředitel společnosti E Side Pavel Kuka. Za společností stojí podnikatel Vladimír Kroužecký, který podle informací Hospodářských novin nesplatil vůči Natlandu včas své závazky, za které byl právě stadion v Edenu jistinou.

Informace o možném převodu nekomentovali ani představitelé Natlandu. "Vyjadřujeme se jen k uzavřeným transakcím," řekl jeho mluvčí Rostislav Starý. Dlužná částka, za kterou má Natlandu Eden připadnout, není známa. Údajně je ale o hodně nižší, než je tržní hodnota stadiónu.

Natland ze Slavie odešel na začátku srpna, kdy prodal svůj sedmdesátiprocentní podíl bývalému ministrovi dopravy Aleši Řebíčkovi. Ten v klubu nyní drží 98 procent akcií.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní