Rubriky:

Ostatní

Baník Ostrava bude slavit devadesátiny i s Milanem Barošem

11. října 2012 14:40 - Ostrava

Fotbalový klub Baník Ostrava bude slavit v sobotu devadesáté výročí svého založení a jedním z mnoha hostů bude i bývalý útočník české reprezentace Milan Baroš. Nejznámější aktivní odchovanec Baníku přijede na Bazaly z tureckého Galatasaraye Istanbul, který ho nedávno přeřadil do béčka.

 

Jan Handrejch, Právo

Baroš z Baníku odešel před jedenácti lety do Liverpoolu a nyní alespoň symbolicky navlékne jeho dres znovu při exhibičním utkání mezi týmem osobností a ligovými mistry z roku 2004.

"Moc si vážíme toho, že přijal naše pozvání," řekl dnes novinářům předseda představenstva klubu Petr Šafarčík. Že by to mělo předznamenat Barošův návrat do klubu však striktně odmítl. "Sami dobře víte, jaká je doba. Pochopitelně, že bychom o takovou osobnost stáli, ale naše ekonomické možnosti jsou omezené. Snad pokud nám přivedete nějakého movitého sponzora," žertoval Šafarčík směrem k novinářům.

Baník po minulém majiteli Tomáši Peterovi sanuje dluhy v přibližné výši 140 miliónů korun. V jeho tříletém restrukturalizačním plánu se tvrdě šetří a kvůli krachu rumunského Temešváru, který Baníku už nezaplatí dlužných 20 miliónů korun, musel dokonce hráčům do konce roku pozastavit prémie.

"Sobotní oslavy budou úměrné době, ve které se nacházíme. Přesto jsem přesvědčen, že budou důstojné a fanoušci si přijdou na své," uvedl Šafarčík.

Klub na počest výročí pozval řadu bývalých hráčů nebo poslední mistry z roku 2004. V rámci oslav se od 16 hodin utká áčko Baníku s polským GKS Katowice.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní