Rubriky:

Ostatní

Guardiola vzkázal: Vrátím se k trénování, ale s žádným týmem mě teď nespojujte!

7. ledna 2013 22:58 - Curych

Žádný předběžný kontrakt, jak zaručeně informovalo několik světových médií, ještě nepodepsal. Fotbalový trenér Josep Guardiola by se od nové sezóny sice rád vrátil k práci, spekulace o svém novém působišti ale odmítá. Bývalý kouč Barcelony, jenž se po minulém ročníku rozhodl pro delší pauzu, oznámil své odhodlání na tiskové konferenci před vyhlášením ankety Zlatý míč v Curychu. Konkrétní plány prý ale zatím nemá.

 

Jan Handrejch, Právo

"Nemám žádný tým, ale rád bych se vrátil k trénování," řekl Guardiola, jenž s Barcelonou vybojoval během čtyř let celkem čtrnáct trofejí. "Chci trénovat, nic víc ale zatím rozhodnuto není," dodal jednačtyřicetiletý kouč.

O jeho služby už dříve projevily zájem anglické kluby Chelsea, Arsenal a manchesterští United i City, nabídku prý dostal také od Bayernu Mnichov. Guardiola, jenž tráví roční dovolenou s rodinou v New Yorku, ale spojování s konkrétními kluby odmítá. "To by byl výraz nedostatku respektu k ostatním trenérům," řekl.

Bývalý záložník, jenž otěže Barcelony předal před touto sezónou svému asistentovi Titu Vilanovovi, katalánský velkoklub zpovzdálí stále sleduje. "Měl jsem štěstí, že jsem mohl s tímto fantastickým týmem strávit několik let, a jsem pyšný, že stále hrají tak dobře, nebo ještě lépe, než když jsem tam byl," dodal.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní