Fotbalisté brazilského klubu byli kvůli masérovi vyloučeni z ligy

Sao Paulo

Fotbalisté brazilského klubu Aparecidense byli kvůli masérovi vyloučeni z play off čtvrté ligy. Původně sice minulý týden postoupili přes Tupi do dalšího kola, ale jen díky tomu, že fyzioterapeut Romildo da Silva při soupeřově útoku vběhl na hřiště a dvěma zákroky na brankové čáře pomohl týmu k remíze 2:2.

Masér zabránil gólu

K incidentu došlo v poslední minutě a maséra, který i s brašnou dokázal utéci běsnícím hráčům soupeře, musela ochránit policie. Od disciplinární komise poté Da Silva dostal pokutu 600 realů (asi 5000 korun) a na 24 zápasů mu byla zastavena činnost.

Zápas byl kvůli neobvyklé příhodě na dvacet minut přerušen, pak se však dohrál a Aparecidense po remíze 1:1 z prvního domácího zápasu prošlo dál díky brankám vstřeleným na soupeřově hřišti. Tupi se ale úspěšně odvolalo a na úkor vyloučeného klubu si o postup do třetí ligy zahraje s Mixtem. Odvolání však podle agentury AP plánuje i Aparecidense.