Rosický s Bílkem se shodli, ve Zlatém míči hlasovali pro Ribéryho

Pokud jde o pořadí nejlepších fotbalistů, shodli se do puntíku. Bývalý trenér české reprezentace Michal Bílek i její kapitán Tomáš Rosický volili nejlepším hráčem loňského roku Francka Ribéryho a koučem Juppa Heynckese. Až za hvězdu Bayernu Mnichov shodně zařadili na druhé místo Lionela Messiho a na třetí Cristiana Ronalda. Výsledky ankety Zlatý míč budou zveřejněny dnes večer.

Franck Ribéry s trofejí pro vítěze Superpoháru.

Argentinec Lionel Messi může vylepšit svůj vlastní rekord, za největšího favorita je považován Portugalec Cristiano Ronaldo. Češi ale měli svou hlavu. Bývalý trenér české reprezentace Michal Bílek i kapitán národního týmu Tomáš Rosický považují za nejlepšího hráče loňského roku Francouze Francka Ribéryho.

Vyplývá to z jejich tipů, které zveřejnila Fotbalová asociace České republiky.

Bookmakeři mají jasno, Ronaldo z Realu Madrid je pro ně tutovka. Barcelonský Messi zase před rokem čtvrtým vítězstvím v řadě překonal Francouze Michela Platiniho a pátým triumfem po sobě by mohl rekord ještě vylepšit. V poslední době byl ovšem často zraněný, což jeho šance snižuje.

Pro české zástupce v tradiční anketě je ovšem jasnou volbou Ribéry. Byl to přece rok Bayernu Mnichov a francouzský záložník s ním vyhrál všechno, co vyhrát šlo. Ligu mistrů, německou ligu i pohár, evropský Superpohár a klubové mistrovství světa. Proto také již získal cenu pro nejlepšího fotbalistu Evropy.

Slavnostní galavečer v Curychu začne dnes v 18:30, přímý přenos vysílá Eurosport.

Jak hlasovali
Michal Bílek (bývalý trenér reprezentace)

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.