Plážoví fotbalisté postoupili do baráže Evropské ligy

Siofók

Český národní tým plážových fotbalistů postoupil z druhého místa do baráže Evropské ligy. Od 14. do 18. srpna si tak zahraje o postup do elitní divize A. V úvodních dvou zápasech divize B v Maďarsku si český tým poradil s Anglií (7:3) a s Andorrou (7:2), v neděli jej tak čekal zápas s domácím výběrem o první místo.

Jan Koller během utkání Bohemians s anglickým Portsmouthem - ilustrační foto.

Oba týmy se v průběhu zápasu střídaly v jednogólovém vedení, ale na začátku závěrečné třetiny Maďaři odskočili na 5:3. Snížit však dokázal v 29. minutě kapitán Chalupa a necelé tři minuty před koncem vyrovnal Boček. Zápas tak skončil v základní hrací době 5:5 a ani prodloužení rozhodnutí nepřineslo.

Rozhodnout musely až penalty. V nich přálo více štěstí Maďarům, kteří je vyhráli 6:5. I přes porážku se český tým kvalifikoval do další fáze soutěže.

Divize B Evropské ligy v plážovém fotbale v Maďarsku:
Česká republika - Anglie 7:3 (1:1, 4:2, 2:0)
Branky: 6. Boček, 15. Boček, 16. Mandík, 17. Chalupa, 21. Chalupa, 26. Boček, 34. Boček - 5. Temple, 17. Corbett, 24. Evans.
Česká republika - Andorra 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)
Branky: 6. Huráb, 8. Boček, 13. Boček, 24. Chalupa, 32. Garces (vlastní), 33. Chalupa, 36. Kubice - 16. Rodriguez, 30. Salvat.
Česká republika - Maďarsko 5:5 (2:1, 1:3, 2:1), penalty 5:6
Branky: 7. Chalupa, 12. Kubice, 17. Vyhnal, 27. Chalupa, 34. Boček - 6. Simonyi, 14. Fekete, 19. Jaksa, 20. Turós, 25. Simonyi.
Sestava ČR: Petr Víšek, Tomáš Židlický - Martin Boček, Martin Chalupa, Tomáš Huráb, Michal Kubice - David Radosta, Petr Mandík, Filip Vyhnal, Jakub Mižár.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.