Rubriky:

Ostatní

Kvůli aféře s MS 2006 je podezřelý i bývalý sekretář FIFA Linsi

30. listopadu 2016 13:38 - Curych

Švýcarské vyšetřovací orgány provedly před týdnem sérii nových domovních prohlídek v souvislosti s vyšetřováním možné korupce při přidělení pořadatelství světového šampionátu ve fotbale v roce 2006 Německu. Na seznam podezřelých osob v případu možného uplácení kvůli zisku klíčových hlasů při volbě dějiště přibyl bývalý generální sekretář FIFA Urs Linsi.

 

fifa.com

Podle vyšetřovatelů se razie uskutečnily minulou středu a týkaly se objektů v německy mluvících oblastech Švýcarska, z nichž většina má spojení právě s Linsim. Sedmašedesátiletý bývalý funkcionář zastával post generálního sekretáře FIFA v letech 2002 až 2007.

V aféře okolo světového šampionátu v roce 2006 jde o podezření na existenci tajného fondu se sumou 6,7 milionu eur, díky níž si údajně Německo koupilo klíčové čtyři hlasy při volbě pořadatele závěrečného turnaje a těsně porazilo Jihoafrickou republiku 12:11.

Fond měl založit už zesnulý někdejší šéf společnosti Adidas Robert Louis-Dreyfus a o jeho existenci prý věděl i dnes již bývalý šéf německého svazu Wolfgang Niersbach. Ten před rokem kvůli obvinění odstoupil z čela svazu, ale existenci fondu popírá. Stejně jako další němečtí funkcionáři, například slavný Franz Beckenbauer, který byl šéfem organizačního výboru šampionátu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní