Rubriky:

Reprezentace

Jarolímem ani v Rusku pohrůžky prozatímní důvěrou neotřásly. Teď mě to nezajímá, tvrdí před duelem se sbornou

9. září 2018 20:35 - Rostov na Donu
(Aktualizováno: 9. září 2018 21:03)

Zůstává v klidu. A dokonce až neskutečném, i když pro prohře a tristním výkonu s Ukrajinou na úvod Ligy národů mu vzkázalo strahovské vedení, že ho zatím neodvolá, ale bude jen na něm a jeho týmu, jaký si napíše v dalších zápasech posudek. V pondělní přípravě s Ruskem, hlavně však v říjnových konfrontacích na Slovensku a Ukrajině. Asociační šéf Martin Malík a hlavně druhý ze strahovských vládců Roman Berbr tak dali reprezentačnímu trenérovi Karlu Jarolímovi de facto na srozuměnou, že ho považují za kouče více méně prozatímního.

 

Jan Tauber, Sport.cz

Samo sebou přitom oba trvají na splnění úkolů, které dostal před rokem po prohře v Severním Irsku, jíž kvalifikační blamáž české reprezentace v bojích o postup na MS 2018 vyvrcholila.

Úkol první zněl dosáhnout na první místo ve skupině a postoupit mezi evropskou elitu o soutěž výš, což už teď zavání tak trochu utopií. Zvláště, když Ukrajinci porazili po české reprezentaci i Slováky a s šesti body v tříčlenné skupině dominují.

Český tým chce napravit selhání s Ukrajinou

Jan Tauber

„O to víc nás teď musí mrzí čtvrteční ztráta v Uherském Hradišti, protože i bod by byl lepší než prohra. Ukrajina by neměla plný počet bodů a postupové šance by byly větší," povzdechl si Jarolím v Rostovu na Donu, kde by měl v pondělí vpodvečer v zápase s ruskou sbornou splnit i druhý úkol, jenž dostal od strahovských vládců.

Tedy okamžitě zlepšit herní projev, jímž se jeho tým až dosud prezentoval.

„Proto chci, abychom proti Rusku navázali na druhý poločas v Uherském Hradišti, který vyzněl herně podstatně lépe než první. Bohužel nikoli výsledkem, i když stejně jako jsme utkání prohráli, mohli jsme ho i vyhrát," znovu se Jarolím vracel k partii s Ukrajinci a hledal v ní poučení pro konfrontaci proti sborné.

Na Rusko s novým rozestavením

V jednom jasno má - opustí systém se třemi stopery, který ve čtvrtek v první půli absolutně nefungoval.

„Pochopitelně že i v sestavě udělám změny. Vynucené, neboť Schick laboruje s bolavým tříslem a Petráka přepadla viróza, takže uvidím, jak na tom budou, ale i nevynucené. Sám bych byl rád, kdyby byl náš herní projev ke koukání a k tomu navrch přidali i dobrý výsledek. Bylo by ostatně smutné, kdybychom nechtěli uspět a vyhrát," vykládal Jarolím, jako by byl se strahovskými nadřízenými v názorech zajedno a jejich slova ho nikterak nezasáhla.

Proč by měla, když před konfrontací s Ukrajinou, stejně jako po ní tvrdil, že sil a energie má pořád dost a dost a že by se musel zbláznit, kdyby na podobné pohrůžky myslel?!

Národní tým na tréninku před zápasem s Ruskem

Jan Tauber

Teď už ovšem zazněly pomalu jako ultimátum, které se doneslo i k hráčům. „Dobré je, že trenér zatím zůstává, protože kdyby ho v polovině srazu odvolali, ničemu by to nepomohlo. On mužstvo poskládal, silnou pozici má, drží se a uvidíme, jak to bude dál," nepopíral Jaromír Zmrhal, že i do reprezentačních řad slova fotbalových vládců dolehla.

„Situace je jaká je a záleží na vedení, jak ji zhodnotí," přidával se Radim Řezník, ale hned dodal: „Ale na nás záleží samo sebou také. Na tom, jak budeme hrát."

Zato trenér Jarolím se tváří, jako by na něho slova o tom, že strahovská generalita k jeho odvolání prozatím nesáhne a počká si na výkon a hru proti Rusům a poté na bodový zisk ze zápasů Ligy národů na Slovensku a na Ukrajině nikterak nedolehla, natož aby ho před přátelskou konfrontací s Ruskem rozhodila.

„Nebudete věřit, ale já to neřeším. Až k tomu dojde, začnu se tím zabývat. Teď mě to skutečně nezajímá," reagoval na přímý dotaz.

Možná s vírou, že po partii se sbornou bude konečně alespoň trochu lépe, třeba s vědomím, že na rozhodnutí strahovské generality jeho reakce nejspíš stejně pramálo změnila.

zp (Rostov na Donu), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace