Rubriky:

Reprezentace

Reprezentanti zápas odpracovali na sto procent, pochvaluje si trenér Bílek

7. června 2011 16:47 - JOKOHAMA

Trenér českých fotbalistů Michal Bílek byl s výkonem svých svěřenců proti Japonsku o poznání spokojenější než v sobotním duelu s Peru. Jeho tým sice musel s domácím výběrem znovu častěji myslet na defenzivu, ale na rozdíl od prvního utkání na Kirin Cupu má podle něj dnešní výsledek (0:0) větší váhu, protože ho nově poskládaný celek uhrál proti mistru Asie.

 

Radek Petrášek, ČTK

Národní tým působil alespoň v prvním poločase aktivněji a živěji. "Bylo to možná způsobeno i tím, že se hráči dokázali už dokonale aklimatizovat. Zápas odpracovali na sto procent, zpřesnili jsme i kombinaci a dostávali jsme se více do hry. Je třeba vidět, že mužstvo v tomto složení odehrálo maximum, hráči si sáhli na dno," uvedl český kouč.

Pochválil především defenzivní práci mužstva. "Obrana včetně Čecha odehrála skvělý zápas. Líbil se mi Roman Hubník na kraji obrany, škoda jen, že jsme museli kvůli obnovenému zranění zad Sivoka sáhnout ke změně, ale Gebre Selassie si určitě také odvedl své," prohlásil Bílek.

Také trenér Japonců Alberto Zaccheroni chválil českou obranu v čele s Čechem. "Chtěli jsme vyhrát. Vytvořili jsme si více šancí než soupeř, ale jejich obrana a skvělý brankář nám nedovolili skórovat," prohlásil osmapadesátiletý Ital. "Celkově to byl z naší strany lepší výkon než proti Peru. Už jsme lépe zvládali nový systém rozestavení, ale stále mi chybí větší pohyb v křídelních prostorech. Zvláště když na to soupeř o poločase zareagoval a lépe nás po krajích bránil," dodal Zaccheroni.

První poločas byl z pohledu Čechů lepší, od 65. minuty jim zjevně docházely síly. "I proto jsem ještě v poločase s výjimkou zraněného Sivoka nedělal změny a začal hráče posílat na trávník, až když jim docházely síly. Ale bylo vidět, že si hráči vzali k srdci, aby poslední zápas v sezoně odmakali na doraz," řekl trenér.

Chyběli Rosický s Plašilem, upozornil kouč

Zaznamenal, že v ofenzivě je absence Tomáše Rosického a Jaroslava Plašila až příliš citelná, vypracovat si šanci ze hry je pro tým takřka neřešitelný úkol. "Je těžké pro nové hráče se hned napoprvé na takové mezinárodní scéně vyrovnat fotbalovostí, ale nebudeme si zastírat, že když nehrají Rosický s Plašilem, budeme mít vždy problém. V této chvíli jsou pro nás takoví hráči nenahraditelní," připustil Bílek, že bez klíčových záložníků se mužstvo musí uchýlit k upracovanému fotbalu.

Kirin Cup má po třech bezbrankových zápasech tři vítěze, kteří si rozdělí na třetiny prémii 160 tisíc dolarů (2,6 miliónu korun). Každý z českých hráčů dostane 53 tisíc korun. Deset tisíc dolarů, tedy zhruba 20 procent odměny, Češi věnovali na pomoc obětem březnového ničivého zemětřesení v Japonsku.

Mužstvo vyrazilo okamžitě po zápasu na letiště v Tokiu, odkud se s mezipřistáním v Pekingu a Almatě vrací do vlasti. V Praze by měl speciál přistát ve středu časně ráno.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace