Rubriky:

Reprezentace

Pro lístky na Euro do Čedoku

14. ledna 2004 13:05 - PRAHA

K výrazné změně v distribuci a úhradě vstupenek na fotbalové mistrovství Evropy v roce 2004 v Portugalsku došlo v úterý. Fotbalový svaz se rozhodl rozšířit počet distribučních míst a uzavřel proto smlouvu s cestovní kanceláří Čedok, na jejíchž pobočkách bude možné objednané vstupenky zaplatit a poté i převzít.

"Vzhledem ke zvýšenému zájmu žadatelů o vstupenky na šampionát se svaz rozhodl změnit způsob úhrady a distribuce," řekl Sportu.cz tiskový mluvčí ČMFS Daniel Macho.

"Původně plánovaná místa v Praze a Olomouci, kde se měly vstupenky zaplatit a převzít, padají. Nově bude možné na začátku února uhradit registrované žádosti na pobočkách Čedoku, jejich seznam svaz zveřejní do konce ledna. V Čedoku pak bude možné vstupenky i fyzicky převzít," dodal Macho.

ČMFS s Čedokem již v minulosti podobně spolupracoval, podle svazového mluvčího tento krok přinese lepší zajištění prodeje a předání vstupenek. Nehledě na větší komfort, který původně plánovaná dvě místa v Praze a Olomouci nenabízela.

ÚOOÚ o spolupráci informován

O podpisu dohody svazu s Čedokem byl informován i Úřad na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), který v minulých dnech kritizoval způsob registrace vstupenek, při níž je třeba uvádět rodné číslo. "Čedok se stal na základě smlouvy se správcem údajů (ČMFS) jejich zpracovatelem, což je zcela v souladu se zákonem," řekla mluvčí úřadu Hana Štěpánková.

Šetření nicméně i nadále probíhá, 27. ledna dojde ke schůzce zástupců svazu, ÚOOÚ a policie, kde budou nastavena konečná pravidla ošetření dat. Současně už došlo k jedné formální změně: každý žadatel při platbě vstupenek podepíše souhlas s využitím svých osobních dat.

Svaz v úterý také zveřejnil drobnou úpravu termínů souvisejících s registrací a úhradou vstupenek (viz tabulka).

NEZAPOMEŇTE
do 30. ledna na www.fotbal.cz bude zveřejněn seznam poboček Čedoku, kde bude probíhat distribuce vstupenek
30. ledna v poledne končí elektronická registrace vstupenek
2. února na www.fotbal.cz budou zveřejněny konečné ceny vstupenek v Kč
5. února na www.fotbal.cz budou zveřejněna vylosovaná referenční čísla žádostí s rozdělením na jednotlivá utkání (již teď je jisté, že se budou losovat vstupenky na utkání s Nizozemskem
Změna v termínech úhrady vstupenek
9. - 14. 2. úhrada přidělených vstupenek
16. - 18. 2. o neuhrazené vstupenky mohou projevit zájem ti, kteří nebyli vylosováni, ale byli zaregistrováni (systém "kdo dřív přijde...")
19. - 21. 2. do volného prodeje budou dány všechny neuhrazené vstupenky

Pavel Novotný, Sport.cz

Zrušit