Tým "lvíčat" podlehl reprezentační dvacítce 2:3

Fotbalové reprezentaci do 21 let se nepovedla generálka před úterním zápasem evropské kvalifikace s Makedonií. Svěřenci trenéra Ladislava Škorpila v přípravném utkání v Nymburku ve čtvrtek podlehli reprezentačnímu výběru do 20 let 2:3, když rozhodující branku vstřelil sedm minut před koncem Štohanzl. Poraženému týmu nebyly nic platné dva zásahy záložníka Petržely.

Ilustrační foto

Tým "lvíčat" po celé utkání marně dotahoval náskok mladších reprezentačních kolegů. Jednadvacítce v horkém dopoledni nevyšel především nástup do zápasu: už ve čtvrté minutě nepohlídala standardní situaci soupeře a stoper Neuwirth hlavou poslal dvacítku do vedení. Po čtvrthodině útočník Holenda chytře přiťukl míč do běhu Pudilovi a levý obránce svoji akci zakončil křížnou střelou, kterou gólman Grigar lehkým zásahem mimo tyče už vytáhnout nestihl.

Až dvougólové manko probralo tým kouče Škorpila a převahu vyjádřil ve 28. minutě pohotovým zásahem a snižující trefou záložník Petržela. Po poločase hra utrpěla řadou změn v obou sestavách, přesto dvanáct minut před koncem jednadvacítka svůj mírný tlak dokázala vyjádřit vyrovnávací trefou. Záložník Slovácka Petržela se dvacet metrů od branky opřel do míče a parádní trefou o tyč srovnal na 2:2.

Reprezentační dvacítka se ale zlomit nenechala. Pět minut po vyrovnání využil mezery v tápající obraně záložník Smutný a po jeho akci před prázdnou brankou se už dobíhající Štohanzl nezmýlil.

Takovou lekci před kvalifikací potřebovali

Takovou lekci jsme před kvalifikací potřebovali, shodovali se po dnešní porážce od mladších kolegů reprezentanti do 21 let. Tým "lvíčat" se už v úterý představí v pokračování evropské kvalifikace proti Makedonii a dnešní prohra prý mužstvo může nabudit.

"Aspoň jsme spadli z hrušky dolů, potřebovali jsme to," prohlásil po utkání Milan Petržela, který se při prohře 2:3 postaral o obě branky jednadvacítky.

"Mladí proti nám měli asi větší motivaci a na hřišti to bylo vidět. Měli jsme špatnou mezihru, jen nakopávali balóny a měli díry vzadu. A navíc jsme začali hrát až po čtvrthodině," narážel Petržela na bídný vstup do utkání, kdy jednadvacítka po 15 minutách prohrávala už o dvě branky. "Na ten nepovedený dnešek musíme rychle zapomenout a do úterý se dát dohromady."

Trenér Ladislav Škorpil z porážky tragédii nedělal. I když se mu hlavně hra obrany, ve které byly často mezery, příliš nepozdávala. "Tři inkasované branky pro nás jsou určitě varováním. Ale lepší, když takovou informaci dostanete v dostatečném předstihu před důležitějším zápasem," prohlásil Škorpil.

Dnešní zápas i přes prohru prý splnil účel. "Potřebovali jsme si zase osvěžit standardní situace i souhru jednotlivých řad. Navíc jsme vyzkoušeli další varianty s obsazením postu levého záložníka, kde hledáme náhradu za zraněného Trojana," upozornil Škorpil.

ČR "21" - ČR "20" 2:3 (1:2)
Branky: 28. a 78. Petržela - 4. Neuwirth, 15. Pudil, 83. Štohanzl. Rozhodčí: Pospíšil.
ČR "21": Grigar (46. Buček) - Švec, R. Hubník (46. Besta), Klein, Kadlec (46. Dosoudil) - Petržela (46. Rilke), Latka (74. Mikolanda), Magera (69. Kadlec), Jirsák - Mikolanda (46. Papadopulos), Svěrkoš (70. Petržela).
ČR "20": Buček (46. Černý) - Brunclík, Neuwirth (46. Chleboun), Staněk, Pudil (46. Racko) - Rajtoral (46. Štohanzl), Bača, Smutný, Zapletal (46. Broschinský) - Holenda (46. Táborský), Varadi.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.