Giggs: Čechovi už jsem jeden gól dal

2. září 2006 13:04 - TEPLICE

V národním týmu debutoval už v sedmnácti letech a je jedním z nejlepších fotbalistů Walesu v historii. Dvaatřicetiletý Ryan Giggs, hvězda Manchesteru United, v jehož dresu odehrál před týdnem šestistý zápas, na prahu nové kvalifikace netají přání v podobě postupu na velký turnaj, kde ještě nikdy nehrál.

Wales hrál poprvé a naposledy na vrcholné akci v roce 1958. Je v silách týmu prodrat se nyní na mistrovství Evropy?
Je to pořád stejné. Před každou kvalifikací se o to chceme pokusit. Favorité skupiny jsou Němci a Češi a pokud na postup chceme pomýšlet i my, musíme od začátku držet kontakt s nejsilnějšími týmy. Byl bych šťastný, kdybychom si mohli jednou zahrát na skutečně velkém turnaji. V listopadu mi bude třiatřicet, moc dalších šancí asi mít nebudu. Ale reprezentovat chci, dokud mě budou poslouchat nohy...

Takže jste před zápasem s Českem optimistou?
Češi mají pořád obrovskou kvalitu, pravidelně se zúčastňují velkých turnajů. Na druhou stranu jim asi Nedvěd s Poborským budou chybět, i když tam stále mají spoustu výborných hráčů. Věřím v naše schopnosti. Když předvedeme to nejlepší, čeho jsme schopni, máme šanci. Bylo by dobré navázat na poslední slušné výsledky.

Co víte o aktuální formě české reprezentace?
Informace o soupeři máme, ale v první řadě se musíme soustředit na náš způsob hry.

V poslední době táhnete reprezentaci svými góly. Schoval jste si nějaký i pro Čecha?
Já už mu jeden dal, bylo to za Manchester proti Chelsea na Old Trafford. Ale když se mi bilanci podaří v sobotu rozšířit, určitě smutný nebudu...

Nemohou se na výkonu mužstva podepsat problémy s příletem do Česka?
Já sice všeobecně nerad lítám, ale ono to nic hrozného nebylo. Jen se let trochu protáhl. Atmosféra v týmu je skvělá a chceme to na hřišti prodat.

Jan Krůta, Právo

ME ve fotbale do 21 let 2021

Mistrostvé Evropy jednadvacítek se bude poprvé v historii hrát ve dvou blocích, účastnit se bude také Česká reprezentace, kterou ve skupině čeká Španělsko, Itálie a Slovinsko. Základní skupiny "malého" EURA v Maďarsku a Slovinsku se odehrají 24. až 31. března, osm nejlepších týmů bude poté o evropský trůn bojovat 31. května až 6. června.